۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۸

۵۰ هزار دبیر متوسطه دوم به دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول آمدند/ اداره کلاس‌های پنجم و ششم دبستان با ۳ معلم

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۵۰ هزار نفر از دبیران دوره متوسطه دوم به دوره‌های متوسطه اول و ابتدایی آمدند.

محمد دیمه‌وربه گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «چرا از دبیران متوسطه دوره دوم در دوره ابتدایی استفاده شد؟»، اظهار داشت: یک پایه را در متوسطه دوم دیگر نخواهیم داشت و از این به بعد، دوره متوسطه دوم با ۳ پایه به کار خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: بنابراین طبیعی است که یک چهارم دبیران متوسطه دوم ساعت کاری نداشته باشند، ترجیح این بود که از ساعات موظف این افراد در دوره متوسطه اول و از دبیران متوسطه اول در پایه‌های پنجم و ششم دبستان استفاده شود.

دیمه‌ور با بیان اینکه در برخی مناطق به علت تعداد زیاد نیرو از دبیران متوسطه دوم در ابتدایی استفاده کردند، گفت: به عبارت دیگر از معلمان دبیرستانی برای پایه‌های پنجم و ششم دبستان استفاده شد که تدبیری انجام شد تا پایه‌های پنجم و ششم را به صورت تخصصی و چند معلمی یعنی با ۳ معلم اداره کنیم که یک معلم اصلی پایه و دو معلم دیگر، دروس تخصصی را تدریس می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این موضوع انتخاب خواستنی از ناحیه وزارت آموزش و پرورش نبود و لاجرم از این اتفاق بودیم و حدود ۵۰ هزار نفر از این همکاران از متوسطه دوم به متوسطه اول و به ابتدایی آمدند.

دیمه‌ور در پاسخ به این پرسش که «آیا با ابزار رتبه بندی به دبیران اجبار شد تا به ابتدایی بیایند؟»، اظهار کرد: خیر، رتبه‌بندی به هیچ عنوان ابزاری برای فشار به معلمان نبوده و نیست و شرایط برخورداری از رتبه بندی مشخص است.

منبع: فارس

 

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: