۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۰

پشت واردات قاچاقی میوه، رانت وجود دارد

معاون امور باغبانی وزرات جهاد کشاورزی گفت: وزیر جهاد کشاورزی چندین نامه به استانداران ارسال کرده تا به بهانه رونق بازارچه‌های مرزی، تولید میوه در کشور با مشکل مواجه نشود.

محمد علی طهماسبیبه گزارش عیارآنلاین، معاون امور باغبانی وزرات جهاد کشاورزی در رابطه با جولان میوه‌های قاچاق در میادین و خرده فروشی‌ها و مشکلاتی که ممکن است به دلیل عدم قرنطینه این محصولات در زمان ورود به کشور به وجود بیاید، بیان داشت: یکی از مشکلات باغداران واردات میوه‌های قاچاق بدون قرنطینه به کشور است که علاوه بر بهداشتی نبودن این محصولات موجب بروز مشکلات در زمینه ورود آفت به کشور می‌شود.

محمدعلی طهماسبی با اشاره به حجم بالای میوه‌های قاچاق در مراکز فروش تاکید کرد: وزیر جهاد کشاورزی چندین نامه به استانداران ارسال کرده تا به بهانه رونق بازارچه‌های مرزی تولید میوه در کشور با مشکل مواجه نشود.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: در واردات قاچاق میوه این مساله را عنوان می‌کنند که عده‌ای با پیله‌وری اقدام به این کار می‌کنند اما مساله این است که در پشت این اقدام رانتی وجود دارد که این حجم میوه قاچاق در کشور وجود دارد و تنها با پیله‌وری ورود این حجم میوه به کشور امکان‌پذیر نیست.
منبع: جهاد کشاورزی

 

تلگر

چهره‌

۱ دیدگاه
 1. دانشجوی دکترای مکانیک :

  لطفا بررسی بفرمایید:
  البته بیشتر به نظر میرسه معیارها براساس مصرف آب تعیین نمیشود بلکه براساس سود واردکنندگان و دلایل سیاسی تعیی می شود.
  هندوانه کالای اساسی نیست و برای واردکنندگان هم سودی ندارد پس نیازی به کاهش تولید آن نیست. از طرفی برنج یک کالای اساسی است و سود بالایی برای واردکنندگان دارد پس تولید باید کاهش یابد.
  بر کسی پوشیده نیست که هندوانه محصول اب بری است و و در خودکفایی و امنیت غذایی کشور هم جایگاهی ندارد، هرچند مصرف آبش اندکی کمتر از برنج باشد.
  http://www.iana.ir/keshavarzi/item/25912-1.html
  یا حق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: