دیدار دکتر فرهادی با وزیر آموزش سوریه در حاشیه سی و هشتمین اجلاس کنفرانس عمومی یونسکو

دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حاشیه سی و هشتمین اجلاس کنفرانس عمومی یونسکودر پاریس با دکتر هزوان آلوارز، وزیر آموزش سوریه در خصوص گسترش همکاری های علمی و فناوری بین دو کشور دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش عیارآنلاین،در این دیداردکتر فرهادی به وجود ارتباط و علاقه فرهنگی و ذاتی بین دو ملت اشاره کرد و اظهار داشت: وظیفه خود می دانیم از ملت و دولت سوریه از جمله در حوزه آموزش عالی حمایت کنیم.

وزیر علوم کشورمان افزود : ما باور داریم که می توانیم روی پای خود بایستیم.محدودیت ها و تحریم ها فرصتی شد تا از توانمندی های خودمان استفاده کنیم. دکتر فرهادی در ادامه گفت : امروز آمادگی کمک های بیشتر علمی و آموزشی بویژه در حوزه انرژی و پذیرش دانشجو و ارایه بورس را به شما داریم.
وزیر آموزش سوریه نیز در این دیدار گفت : من به عنوان وزیری که سه سال در دولت هستم ماموریت دارم که بهترین پیام دوستی و احساسات خودم را به ملت و دولت ایران و حضرتعالی تقدیم کنم.
وی افزود : حقیقتا در طول سه سال گذشته متوجه شدیم که جمهوری اسلامی ایران تبدیل به مدلی برای جهانیان شده و به خاطر توان بالا در مقابل تمام مشکلات توانسته ملت و کشورش را هدایت کرده و اجازه سواستفاده را به کسی نمی دهد.
وزیر آموزش سوریه گفت : کشور شماعلیرغم تمام تحریم ها از دانش به نحو احسن استفاده کرده و تنها مدل منحصر به فرد مقاومت و ایستادگی در برابر تمام موانع و تحریم هاست و ماباور داریم که وحدت و همدلی مردم ابران با مسئولان خودشان باعث شده تا مسئولان ایران با دقت بیشتری بتوانند  قدم های موثرتری بردارند.
 وی در پایان از دعوت ایران از سوریه برای شرکت در مراسم اهدای جایزه اخلاق در علم ابن سینا تشکر کرد و گفت: از پیشنهاد شما برای تاسیس جایزه با عنوان انرژی های تجدید پذیر  حمایت می کنیم و همچنین تبادل هیئت بین دو کشور بویژه ارایه بورس تحصیلی را در دستور کار دو کشور قرار می دهیم.

منبع: وزارت‌علوم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: