۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۱
در جلسه معاون وزیر آموزش‌وپرورش و دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی مطرح شد؛

گسترش فعالیت‌های مشترک معاونت علمی و وزارت آموزش و پرورش در توسعه صنایع دریایی

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی از گسترش فعالیت‌های مشترک میان ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی و وزارت آموزش و پرورش در حوزه‌های مختلف خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین،  در جلسه مشترکی که میان علی زرافشان معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش و اعضای ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی برگزار شد، طرفین بر موضوعات مهمی در حوزه فرهنگ‏سازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان و توسعه فعالیت‌های صنایع دریایی در مدارس فنی و حرفه‌ای، هنرستان‌های کار و دانش و پژوهش سراها تاکید کردند.
همکاری با آموزش‌وپرورش برای برگزاری دور دوم جشنواره دانش‌آموزی دریا
محمدسعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با تاکید بر اینکه جامعه دریایی و مخاطبان آن بسیار بزرگ است اعلام کرد:  برای توسعه صنعت دریایی کشور که یک صنعت پویا به شمار می‌رود نیازمند مدیریتی زنجیره‌ای با برنامه‌های مشخص میان نهادهای مسئول مانند آموزش و پرورش هستیم تا تمامی ارگان‌ها و نهادها با مشارکت خود سهمی در توسعه این صنعت داشته باشند.
وی در ادامه از همکاری‌های مشترک میان ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و معاونت متوسطه آموزش و پرورش برای برگزاری باشکوه‌تر جشنواره دانش آموزی دریا در دور بعدی خبر داد و افزود: در ادامه هماهنگی‌های لازم برای توسعه روشهای همکاری در مواردی مانند طرح تجهیز کتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌های دانش آموزی، بحث تدوین کتب درسی و… صورت گرفت.

نیازمند  ایجاد فرصتی برای آشتی جامعه با دریا هستیم
همچنین معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نسبت به دریا و توسعه این صنعت در جامعه به خصوص دانش آموزان و خانواده‌ها اغفال‌شده است اعلام کرد:  نیازمند فرصتی برای آشنایی مردم با دریا از طریق گسترش فعالیت‌های علمی، پژوهشی با همکاری ستاد توسعه دریایی هستیم.
زر افشان در ادامه به فعالیت‌های انجام شده این معاونت در خصوص فرهنگ سازی دریا میان دانش آموزان از طریق مجلات رشد آموزش و پرورش پرداخت و از ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای گسترش هنرستان‌های دریایی در کشور خبر داد.
لازم به ذکر است در انتهای جلسه با اهدای لوح تندیس از همکاری‌های معاونت متوسطه آموزش و پرورش تقدیر شد.
نخستین جشنواره دانش آموزی دریا به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری وزارت آموزش و پرورش، ۲۱ و ۲۲ مهرماه سال جاری در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: