۱۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۹
در سفر معاون رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی به ایران مطرح می‌شود

ساخت پالایشگاه جدید در آفریقای جنوبی برای پالایش نفت ایران

معاون رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی برای بررسی فرصت‌های همکاری در بخش انرژی و جذب سرمایه‌گذاری برای ساخت یک پالایشگاه در پرتوریا به ایران سفر خواهد کرد.

به گزارش عیارآنلاین،دفتر معاون رئیس جمهور آفریقای جنوبی اعلام کرد، سیریل رامافوسا، برای بررسی فرصت‌های همکاری در بخش انرژی و جذب سرمایه گذاری برای ساخت یک پالایشگاه در پرتوریا به ایران سفر خواهد کرد.

آفریقای جنوبی در حال بررسی ساخت یک پالایشگاه نفت است که قرار است به‌منظور کمک به عرضه بنزین و کاهش وابستگی این کشور به شرکت‌های خارجی، نفت خام ایران را پالایش کند.

پرتوریا اعلام کرده که از فردای لغو تحریم‌ها واردات نفت از ایران را از سر خواهد گرفت، اما بدون داشتن پالایشگاه، باید به شرکت‌های نفتی خارجی اتکا کند که پالایشگاه‌های خودشان را در این کشور دارند.

دفتر معاون رئیس جمهوری آفریقای جنوبی گفت، رامافوسا در این سفر با مقامات ایرانی از جمله رئیس جمهور و رئیس مجلس ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

در بیانیه دفتر معاون رئیس جمهوری آفریقای جنوبی همچنین آمده است: «هیئت همراه رامافوسا همچنین فرصت‌های همکاری دو کشور در بخش انرژی، جذب سرمایه گذاری لازم برای ساخت یک پالایشگاه و ایجاد ظرفیت حمل و نقل دریایی و همچنین تبادل تکنولوژی و مهارت در زمینه‌های انرژی را بررسی خواهد کرد».

طرح ساخت یک پالایشگاه جدید در آفریقای جنوبی در مراحل اولیه خود قرار دارد و هزینه و زمان مورد نیاز برای تکمیل این طرح هنوز به‌صورت رسمی اعلام نشده است.

آفریقای جنوبی که بیشترین نفت مورد نیاز خود را از ایران وارد می‌کرد، پس از تحریم‌های غرب علیه تهران، تصمیم گرفت منابع تأمین انرژی خود را تنوع ببخشد.

صندوق سوخت‌های استراتژیک آفریقای جنوبی همچنین اعلام کرده که به‌دنبال واردات ۲۴ میلیون بشکه نفت در سال از عراق برای افزایش حجم ذخایر خود است. این اولین واردات نفت آفریقای جنوبی از عراق در بیش از یک دهه گذشته خواهد بود.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: