۱۰ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸
ارسال به دوستان عضو ناظر شورای رقابت :

رفع انحصار از بازار خودرو نظر شخصی رئیس شورای رقابت است/ مخالفت با جلسات روزهای شنبه

عضو ناظر شورای رقابت در واکنش به صحبت‌های رئیس این شورا مبنی بر خروج بازار خودرو از حالت انحصار، گفت: آقای شیوا نظر شخصی خود را اعلام کرده و از نظر ما بازار خودرو همچنان انحصاری است و فرمول قیمت‌گذاری باید توسط شورا ارائه شود.

به گزارش عیارآنلاین،علی مددی افزود: اظهار نظر شیوا رئیس شورای رقابت مبنی بر خروج بازار خودرو از حالت انحصاری، یک اظهار نظر شخصی است و نظر اصلی شورای رقابت نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر خودروهای وارداتی تنها سهم یک درصدی را در تأمین نیاز بازار خودرو کشور دارا هستند و به همین دلیل، بازار خودرو ۱۰۰ درصد انحصاری است.

وی با بیان اینکه تمام مسائل مربوط به انحصار در بازارها توسط شورای رقابت پیگیری می‌شود، گفت: شورای رقابت وظیفه قانونی تعیین مکانیزم قیمت‌گذاری خودرو را بر عهده دارد و همچنان باید به این وظیفه ادامه دهد.

مددی با تأکید بر لزوم شفاف‌سازی وضعیت تولید و فروش خودرو برای مردم، اظهار داشت:‌ خودروسازان باید تعهدات خود را در مقابل مردم عملیاتی کنند تا مردم بتوانند خودرو مورد نظرشان را مطابق با مصوبه قیمت‌گذاری شورای رقابت خریداری کنند.

رضا شیوا، رئیس شورای رقابت اخیراً از خروج بازار خودرو از حالت انحصاری خبر داده و گفته بود: با رفع انحصار از این بازار، شورای رقابت امکان تعیین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو را نخواهد داشت.

مددی در ادامه با بیان اینکه طبق اعلام شورای رقابت قرار بود جلسات این شورا از این به بعد به جای چهارشنبه‌ها، روز شنبه تشکیل شود، افزود: نمایندگان روزهای شنبه‌ در حوزه‌ انتخابیه خود هستند و به همین دلیل جلسات شورای رقابت در یکی از روزهای یکشنبه، دوشنبه و یا سه‌شنبه برگزار خواهد شد.

به گفته وی، جلسه امروز شورای رقابت تشکیل نخواهد شد.

مسئول ارتباطات شورای رقابت نیز در این مورد به فارس گفت: قرار بود جلسات شورا روزهای شنبه برگزار شود ولی این مسئله مورد انتقاد برخی نمایندگان مجلس قرار گرفته است.

وی افزود: به همین دلیل جلسه امروز شورای رقابت احتمالاً با تعداد محدودی برگزار خواهد شد و در جلسه امروز در مورد روزهای برگزاری جلسات شورا تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش فارس، طبق اعلام شورای رقابت قرار است جلسه امروز این شورا با موضوع بررسی بودجه شورا و مرکز ملی رقابت در سال ۹۵ و همچنین جایگاه شورای رقابت در برنامه ششم توسعه ساعت ۱۲ ظهر برگزار شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: