وزیرصنعت: ایران باید درحوزه خدمات فنی و مهندسی جزء کشورهای برتر باشد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جمهوری اسلامی ایران از لحاظ ذخائر هیدروکربنیک جزء سه کشور برتر جهان است که باید تلاش شود درحوزه خدمات فنی و مهندسی نیز جزء کشورهای برتر دنیا شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت ‎زاده روز پنجشنبه در جریان بازدید از پارس جنوبی، با تاکید بر برطرف کردن کاستی ها و کمبودها افزود: توانمندی جمهوری اسلامی ایران در حوزه صنعت نفت بسیار بالاست که باید این مهم سکوی پرتاپ به سمت بازارهای جهانی باشد.
وی اضافه کرد: توسعه طرح های پایین دستی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در اولویت برنامه های دولت قرار دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: نیروهای شاغل در پارس جنوبی افزایش یافته است طوری که اکنون بیش از ۵۰ هزار نفر در این منطقه مشغول بکار هستند.
نعمت زاده صبح پنجشنبه از طریق فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه وارد استان بوشهر شد و در بدو ورود از روند اجرایی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی بازدید کرد.
پروژه توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی توسط در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵۵ هکتار و در مجاورت فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی احداث و به منظور پالایش روزانه دو میلیارد فوت مکعب مخلوط گازی پیش بینی شده است، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت) به عنوان یکی از پیمانکاران اصلی این پروژه محسوب می شود.
بازدید از دیگر مجتمع های پتروشیمی انتخاب، کاویان، مراورید، دماوند، مرجان و مهر از برنامه های سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بود.
بررسی مشکلات شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بوشهر و بازدید از پروژه های در دست اجرای این شرکت از دیگر برنامه های سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان بوشهر است.
نشست با نماینده ولی فقیه دراستان بوشهر و بازدید از طرح متانول کاوه در شهرستان دییر از دیگر برنامه های سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: