۷ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۶
جدیدترین گزارش بانک جهانی منتشر شد

صعود ۱۲پله‌ای ایران در رده‌بندی فضای کسب‌و‌کار؛ رتبه ۱۱۸ به ایران رسید

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود از صعود ۱۲پله‌ای ایران در رده‌بندی جهانی فضای کسب و کار خبر داد و اعلام کرد ایران رتبه ۱۱۸ را بین ۱۸۹ کشور به دست آورده است.

به گزارش عیارآنلاین، بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود موسوم به «گزارش فضای کسب و کار ۲۰۱۶» به مقایسه ۱۸۹ کشور جهان از نظر سهولت فعالیت‌های اقتصادی و وضعیت فضای کسب و کار آنها پرداخته است.
بر اساس ارزیابی این نهاد بین المللی که بر پایه آمار مربوط به یک‌ساله منتهی به ژوئن ۲۰۱۵ (خرداد ۹۴) تهیه شده است فضای کسب و کار در ایران بهبود نسبی داشته است.
بر اساس گزارش بانک جهانی ایران امسال در رده بندی جهانی فضای کسب و کار میان ۱۸۹ کشور در رده ۱۱۸ جهان قرار گرفته است که نسبت به سال قبل تنها یک پله صعود داشته است. در عین حال این نهاد بین المللی ارزیابی خود از وضعیت فضای کسب و کار ایران در سال قبل را نیز مورد اصلاح قرار داده و رتبه ایران در پایان این سال را ۱۱۹ اعلام کرده است.
در گزارش سال گذشته بانک جهانی رتبه جهانی ایران از نظر فضای کسب و کار ۱۳۰ اعلام شده بود که در گزارش امسال این رقم به ۱۱۹ اصلاح شده است.
بر این اساس در مجموع رتبه ایران ۱۲ پله بهبود داشته است.
شاخص کلی فضای کسب و کار بر پایه ۱۰ شاخص کوچکتر با عناوین آغاز کسب و کار،کسب مجوز، ثبت داراییها، کسب اعتبارات، حمایت از سرمایه گذاری، مالیات، تجارت، اجرای قراردادها و ورشکستگی و دریافت انرژی برق محاسبه می‌شود. این شاخص در واقع نشان دهنده سهولت و مناسب بودن هرکشور برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری است.
نمره ایران در شاخص کلی فضای کسب و کار ۵۷٫۴۴ اعلام شده است. در سال گذشته نمره ایران ۵۶٫۷۴ بوده است.
در جهان سنگاپور با نمره ۸۷٫۳۴ رتبه نخست از نظر فضای کسب و کار را به خود اختصاص داده است و نیوزیلند و دانمارک به‌ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را ازین نظر به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: