رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران:

راهکارهای تبیین اصول راهبرد ملی کیفیت ارایه می شود

رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران از تبیین راهبرد ملی کیفیت خبر داد و گفت: همزمان با ۱۸ آبان روز ملی کیفیت راهکارهای تبیین اصول راهبرد ملی کیفیت ارایه می شود.

به گزارش عیارآنلاین،  فرزین انتصاریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: در روز ۱۸ آبان ماه سال جاری مراسم روز ملی کیفیت در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود و از سازمانها و نهادهایی که با استفاده از مدل بومی ارزیابی کیفیت کالا و خدمات توانستند امتیاز مناسبی را کسب کنند، تقدیر می شود.
وی اظهار داشت: هرگونه ارزیابی کالا و خدمات تولیدی بنگاه های اقتصادی بی طرفانه انجام می شود در حالی که تاکنون در کشورمان به مدیریت کیفیت بسیار بی توجهی شده است.
رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران یادآور شد: حداکثر امتیازی که برای ارزیابی مدیریت کیفیت کالا و خدمات در کشور در نظر گرفته می شود یک هزار است، اما تاکنون با انجام ارزیابی های تخصصی، امتیاز کیفیت کالاها و خدمات تولیدی بنگاه های اقتصادی زیر ۳۰۰ بوده و تنها تعداد محدودی از بنگاه های داخلی امتیاز ۵۰۰ را کسب کرده اند.
انتصاریان با بیان آنکه کیفیت باید در فرآیند تولید در کشور نهادینه شود و کم یا زیاد شدن تعرفه ها نمی تواند زمینه های تحقق کیفیت را در کشور فراهم کند، گفت: برای تحقق مدیریت کیفیت باید زیربناهای مورد نیاز در سطح کلان، بخشی و سطح بنگاه های اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: کسب رضایتمندی از محصولات داخلی دارای مشکلات زیادی است و نبود سیستم پایش مستمر کالا و خدمات، سطح رقابت پذیری محصولات داخلی را در مقایسه با کالاهای خارجی به کمترین میزان کاهش داده است.
وی از برگزاری مراسم روز ملی کیفیت خبر داد و گفت: این مراسم روز ۱۸ آبان ماه سال جاری برگزار می شود و هدف از برگزاری این مراسم ایجاد انگیزه در بین مسئولان و علاقمندان است تا بتوانیم با ارزیابی های تخصصی و مورد نیاز کالا و خدمات تولیدی زنگ کیفیت را در همه ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشور به صدا درآوریم.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: