نعمت زاده: جمعیت زیاد منطقه بستر مناسبی را برای سرمایه گذاری مشترک ایران و برزیل فراهم کرده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جمعیت ۳۵۰ میلیون نفری منطقه، زمینه های مناسبی را برای انجام سرمایه گذاری های مشترک بین شرکت های ایرانی و برزیلی فراهم کرده است.

به گزارش عیارآنلاین،محمدرضا نعمت زاده روز دوشنبه در سمینار تجاری ایران و برزیل، افزود: دو کشور می توانند در بخش های مختلف صنعتی، معدنی، نفت، گاز، صنایع غذایی، صنایع پیشرفته و الکترونیک مناسبات خود را با انجام سرمایه گذاری های مشترک در دو کشور بیش از پیش توسعه دهند.
وی تاکید کرد: برزیل در صنایع هوایی به خصوص تولید هواپیماهای منطقه ای، پیشرفت های خوبی داشته و وجود تحریم های ظالمانه باعث شده ایران نتواند هواپیماهای مورد نیاز خود را تامین کند.
وی با اشاره به توانمندی های برزیل در صنعت هواپیماسازی، گفت: ایران می تواند هواپیماهای مورد نیاز مسافری، غیرنظامی و آموزشی خود را از شرکت های برزیلی تامین کند، ضمن آنکه دو کشور می توانند در زمینه صنایع غذایی با توجه به تجارب ارزنده برای تولید غذاهای حلال همکاری های خود را گسترش دهند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با این حال سطح مبادلات تجاری دو کشور بسیار ناچیز است و در حالی که ایران سرشار از منابع معدنی، نفت، گاز، پتروشیمی و تولید مواد شیمیایی است می تواند همکاری های خود با برزیل را در این بخش ها توسعه دهد.
نعمت زاده با بیان آنکه بخش های زیادی برای انجام همکاری مشترک میان دو کشور وجود دارد، تاکید کرد: ایران در منطقه خاورمیانه و برزیل در آمریکای لاتین با جمعیت بیش از ۳۵۰ میلیون نفری از ظرفیت بالایی برای گسترش روابط در زمینه های صنعتی و تجاری برخوردار هستند.
وی تاکید کرد: با توجه به روابط سیاسی مناسب دو کشور باید همکاری های تجاری و صنعتی شرکت های ایرانی و برزیلی در درازمدت به صورت استراتژیک تعریف شود تا بتوانیم در زمینه تولید منابع معدنی از جمله سنگ آهن، مس، ذغال سنگ، طلا و سایر مواد معدنی از تجارب یکدیگر به نحو مناسبی در انجام سرمایه گذاری های مشترک بهره گیری کنیم.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: