وزیرصنعت برزیل:ایران بعنوان اقتصادنوظهور می تواند نقش مهمی درآینده اقتصادجهانی ایفا کند

وزیر توسعه صنعت و تجارت خارجی برزیل گفت: صندوق بین المللی پول اعلام کرده ایران به عنوان یک اقتصاد نوظهور می تواند نقش مهمی را در آینده اقتصاد جهانی ایفا کند.

به گزارش عیارآنلاین، آرماندو مونتیرو روز دوشنبه در سمینار تجاری ایران و برزیل، افزود: برزیل نیز به عنوان یک اقتصاد نوظهور در حوزه های مختلف تجارت جهانی و انجام سرمایه گذاری ها، ظرفیت های بالقوه زیادی دارد لذا شرکت های ایرانی و برزیلی می توانند بستر توسعه مناسبات صنعتی و تجاری بین دو کشور را تقویت کنند.
وی اظهار داشت: در مذاکرات هسته ای برزیل به عنوان عضو NPT به دنبال ارایه راه حل های مناسبی بود تا علاوه بر حفظ برنامه هسته ای ایران در این مذاکرات به ایران نیز کمک کند.
وی با بیان آنکه هم اکنون مذاکرات هسته ای به نتیجه رسیده است، گفت: ثمره این مذاکرات این بود که هم اکنون کشورهای مختلف جهان به دنبال آغاز همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران هستند.
وی اضافه کرد: شرکت های ایرانی و برزیلی در توسعه مناسبات دو کشور باید نقش مهمی ایفا کنند تا حجم مبادلات تجاری دو کشور که در سال ۲۰۱۴ به ۱٫۴ میلیون دلار رسید بیش از پیش افزایش یابد.
وزیر توسعه صنعت و تجارت خارجی برزیل افزود: شرکت های ایرانی و برزیلی می توانند در زمینه صنایع غذایی همکاری های خود را آغاز کنند و علاوه بر این زمینه های مناسبی نیز برای توسعه مناسبات دو کشور در بخش های صنعتی، انرژی، مباحث علمی، تکنولوژی، نفت، گاز و پتروشیمی کشور فراهم شده است.
مونتیرو در پایان تاکید کرد: بخش خصوصی و شرکت های برزیلی آماده همکاری های تجاری با یکدیگر هستند، ضمن آنکه رییس جمهور برزیل نیز به توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی قائل است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: