در راستای گسترش همکاری‌های دو کشور

هیأت صد نفره فنلاندی عازم ایران می‌شود

«ماتی آنتونن» معاون اقتصاد خارجی وزارت امور خارجه فنلاند که در رأس یک هیأت اقتصادی – تجاری در کشورمان به‌سر می‌برد، با مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

به گزارش عیارآنلاین،طرفین در این ملاقات در خصوص موضوعات روابط دوجانبه، اجرای برجام و همکاری‌های اقتصادی دو کشور در دوره جدید بعد از تحریم و تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، معاون وزیر خارجه فنلاند با تبریک به مناسبت حصول توافق هسته‌ای و تصویب برجام در کشورمان اظهار کرد: فنلاند برای از سرگیری و توسعه همکاری‌های اقتصادی بویژه در زمینه انتقال فناوری، دانش فنی و سرمایه‌گذاری در بازار ایران مصمم است.

در این راستا قرار است وزیر تجارت خارجی فنلاند در رأس یک هیأت صد نفره از نمایندگان شرکت‌های مهم فنلاندی در آذرماه عازم ایران شود. این هیأت بزرگترین هیأتی است که تاکنون به سرپرستی وزیر تجارت خارجی فنلاند به سایر کشورها انجام می‌پذیرد.

معاون وزیر خارجه فنلاند افزود: همچنین قرار است به‌زودی با حضور برخی از مسئولان ایرانی و تعداد قابل توجهی از نمایندگان شرکت‌های فنلاندی، سمیناری برای معرفی فضای تجاری و سرمایه‌گذاری ایران در هلسینکی برگزار شود.

آنتونن ضمن اشاره به ایجاد فضای جدید برای همکاری با ایران پس از تفاهم هسته‌ای، آمادگی فنلاند را برای همکاری با طرف‌های ایرانی در زمینه‌های کشاورزی، حفاظت از جنگل، محیط زیست، معدن، صنایع ارتباطی و مدیریت آب و فاضلاب اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، مجید تخت‌روانچی هم در این ملاقات ضمن حمایت از تداوم همکاری‌های سنتی و تبادل هیأت‌ها در کلیه زمینه‌ها، بر ضرورت سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی به عنوان مؤلفه‌های مهم در روابط جدید دو کشور تاکید کرد.

وی همچنین دیدگاه‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه و راه‌های حل بحران در یمن و سوریه و نیز کمک به بهبود شرایط و تقویت امنیت در افغانستان را تشریح کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین شرایط انسانی در یمن را بسیار وخیم توصیف کرد و توجه فوری به نیازهای انسانی مردم یمن که روزانه زیر بمباران‌های بی‌وقفه قرار دارند را خواستار شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: