۴ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۲

پژو برای ورود به بازار ایران بسیار تحت فشار است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه شرکت پژو فرانسه برای ورود به بازار ایران از سوی سهامداران خود تحت فشار قرار گرفته، گفت: مذاکرات ایران خودرو با پژو و چند خودروساز مهم جهان ادامه دارد و پذیرش شروط ایران برای آغاز همکاریهای ما بسیار اهمیت دارد.

ایران خودروبه گزارش عیارآنلاین، هاشم یکه زارع افزود: خودروسازان خارجی حق ندارند به هر دلیلی که خود تشخیص می دهند بازار ایران را ترک کنند، بلکه همه شرکت های خودروساز باید به تمام تعهدات خود، پایبند باشند.
وی با اشاره به اظهارات اخیر کارلو تاوارس رییس پژو سیتروئن مبنی بر ترک بازار ایران توسط پژو، یادآور شد: سهامداران شرکت پژو این شرکت خودروسازی را تحت فشار شدید قرار داده اند که چرا تاکنون پژو نتوانسته در مذاکرات خود با ایران خودرو به موفقیتی دست پیدا کند، زیرا این شرکت به خوبی می داند چند شرکت خودروساز فرانسوی درصدد آغاز فعالیت خود در ایران هستند.
وی تاکید کرد: با این حال ایران خودرو در مذاکرات اخیر خود با شرکت پژو فرانسه شرایط جدید خود را اعلام کرده که سرمایه گذاری ۵۰ درصدی پژو با ایران خودرو و تبدیل ایران به یک مرکز صادرات خودرو به کشورهای منطقه از آن جمله است که مسئولان این شرکت شروط ایران را نیز قبول کرده اند.
یادآور می شود، پایگاه خبری فرانسوی زبان چلنج اخیر اعلام کرده که شرکت پژو سیتروئن از مذاکرات طولانی و بی پایان خود با مسئولان ایران خودرو به ستوه آمده و قرار است طی ۱۵ روز آینده این شرکت فرانسوی مواضع رسمی خود در زمینه آغاز فعالیت خود با ایران خودرو را اعلام کند تا طرف ایرانی تحت فشار قرار گیرد.
از طرفی کارلو تاوراس رییس پژو سیتروئن مدتی پیش تصریح کرده بود، علیرغم مشکلاتی که وجود دارد ما تحت فشار هستیم که چرا بازار ایران را ترک کرده ایم در حالی که ژان کریستوف کمار مسئول منطقه ای پژو به طور مرتب به ایران سفر می کند تا بتوانیم فعالیت خود را بار دیگر در بازار ایران آغاز کنیم.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: