۴ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۸

تاکنون افزون بر ۵۰ هزار نفر از صنعت قطعه سازی خارج شده اند

دبیر انجمن قطعه سازان ایران گفت: با وجودی که پیشتر بیش از ۱۹۰ هزار نفر در صنعت قطعه سازی کشور شاغل بودند، اما بعلت بروز برخی نارسایی ها از جمله کاهش تولید خودرو، تاکنون بالغ بر ۵۰ هزار نفر از فعالیت در این بخش خارج شده اند.

به گزارش عیارآنلاین، ساسان قربانی افزود: این در حالی است که در پی کاهش تولید خودروسازان داخلی، بیش از ۳۵ درصد نیروهای انسانی آموزش دیده صنعت قطعه سازی کشور نیز از این صنعت خارج شده اند
دبیر انجمن قطعه سازان ایران با بیان آنکه از ۳ ماه پیش تعدیل نیروی انسانی متخصص در صنعت قطعه سازی آغاز شده، گفت: با افزایش هزینه ها و کاهش سفارش، قطعه سازان داخلی به تدریج تعدیل نیروی انسانی خود را آغاز کرده اند و هم اکنون بسیاری از قطعه سازان با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت نصب شده خود کار می کنند.
قربانی یادآور شد: تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ قطعه ساز در کشور فعال بوده اند که با ادامه کمپین نخریدن خودروهای صفر کیلومتر، تعداد زیادی از شرکت های قطعه ساز فعالیت خود را متوقف کردند.
سخنگوی شورای سیاستگذاری خودروخاطرنشان کرد: تا ۳ ماه پیش قطعه سازان می توانستند هزینه های خود را تا حدودی پوشش دهند، اما تدوام نخریدن خودروهای صفر کیلومتر مشکلات متعددی برای شرکت های قطعه سازی کشور به وجود آورده است.
دبیر انجمن قطعه سازان ایران با اشاره به کاهش فروش خودروهای داخلی، یادآور شد: رکود اقتصادی، کمپین نخریدن خودروهای صفر کیلومتر و انتظار کاهش قیمت سه عامل مهم در کاهش فروش خودروهای صفر کیلومتر هستند، هرچند این عوامل در تعطیل شدن شرکت های قطعه سازی کشور نیز تاثیر گذاشته اند.
پیشتر قربانی در سی وچهارمین شورای سیاستگذاری خودرو از کاهش ۳٫۸ درصدی تولید خودرو و تحقق ۵۰ درصدی صادرات آن به بازارهای منطقه در نیمه نخست سال جاری خبر داد.
دبیر انجمن قطعه سازان خودرو ایران افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری شاهد کاهش ۳٫۸ درصد تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم و شرکتهای خودروسازی در شهریور ماه امسال حدود ۵۰ درصد افت تولید داشتند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: