۹ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۴

دکتر امید از آمادگی وزارت علوم برای اتصال دانشگاه ها و موسسات پژوهشی به شبکه علمی کشور خبر داد

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی این وزارت در خصوص علت عدم راه اندازی شبکه علمی کشور گفت : متاسفانه علی رغم گذشت بیش از ۵/۴ سال از برنامه پنجم توسعه، هنوز زیرساخت های لازم برای راه اندازی این شبکه آماده نشده است . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر محمدحسین امید با اعلام این مطلب اظهار داشت : وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از ابتدای شروع به کار دولت جدید بارها آمادگی خود را برای اتصال دانشگاه ها و موسسات پژوهشی به شبکه علمی کشور اعلام کرده است. ولی ظاهراً به دلیل آماده نبودن شبکه مزبور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هنوز موفق به تحویل شبکه مزبور نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر امید در ادامه با اشاره به اینکه در آخرین ماه های  برنامه پنجم قرار داریم،  از عدم اجرای این حکم برنامه مبنی بر راه اندازی شبکه علمی کشور ابراز نگرانی و تاکید کرد: ایجاد زیرساخت های لازم و ارتباط دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با شبکه فیبرنوری اختصاصی با پهنای باند زیاد به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و بارگذاری محتوای علمی به عهده دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر موسسات علمی است.
وی در پایان گفت : در این راستا وزارت علوم و دانشگاه ها تمهیدات متعددی نظیر هماهنگ سازی مراکز فناوری اطلاعات، مراکز آموزش عالی و پژوهشی با تقسیم بندی کشور به مناطق نه گانه در حوزه مذکور تدارک دیده و بلافاصله پس از راه اندازی و تحویل شبکه به دستگاه بهره بردار، آمادگی بارگذاری اطلاعات علمی را خواهد داشت.

منبع: وزارت‌علوم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: