۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۲

وزارت جهاد کشاورزی از اجرای طرح های گلخانه ای حمایت میکند

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت گلخانه ای راهی در مسیر مدیریت منابع آب کشور، تولید محصول سالم ، یکدست وخارج از فصل برمبنای تقاضای بازار و امکان تولید اصولی برای توسعه صادرات است.

کشت گلخانه ایبه گزارش عیارآنلاین، محمد علی طهماسبی پنجشنبه شب در حاشیه سفر وزیر جهاد کشاورزی به شیراز افزود: اینک ۹ هزار هکتار گلخانه در کشور در زمینه تولید محصولات سبزی، صیفی، گل و گیاهان زینتی ، توت فرنگی و گیاهان دارویی فعال می باشد.
وی ادامه داد: سال گذشته ۴۰۷ طرح گلخانه ای با چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری پذیرفته شده و وارد جرگه کار شدند.
وی اضافه کرد: امسال یک هزار و ۷۰۰ طرح دیگر گلخانه ای با ۲۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری به بانکهای عامل بویژه بانک کشاورزی معرفی شده اند.
طهماسبی بیان داشت: منابع مالی این طرحها عمدتا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین شده که برای مناطق غیربرخوردار با نرخ ۱۰ درصد و برای مناطق برخوردار با نرخ ۱۴ درصد تعیین شده است.
وی گفت: مدت بازپرداخت تسهیلات مذکور شش سال در نظر گرفته شده که این زمان دوباره بازبینی خواهد شد.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: طرح توسعه باغات و کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب دار نیز در دست پیگیری و اجراست.
طهماسبی خاطرنشان کرد: در مناطقی که بارندگی سالانه بیش از ۴۰۰ میلیمتر است می توان نسبت به احداث گونه های درختی مثمر و گیاهان دارویی با هماهنگی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری و سازمان اراضی جهاد کشاورزی اقدام کرد.
بگفته وی، تاکنون ۸۶۰ هزار هکتار از مناطق مستعد در کشور برای اجرای این طرح مشخص شده و کشت در استان مازندران و کردستان مصوب شده که امسال اجرایی می شود.
وی ادامه داد: زمین برای اجرای طرح اراضی شیبدار متعلق به بخش خصوصی و اراضی ملی بر اساس ضوابط و مقررات در قالب اجاره های دراز مدت واگذار می شود.
طهماسبی اضافه کرد: دریافت تسهیلات و خدمات مورد نیاز برای متقاضیان این طرح در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: