اسماعیل نیا:

آبخیزداری سرمایه است نه هزینه/ از بارانهای اخیر برای بهبود وضعیت منابع آبی استفاده نشد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از عدم استفاده از میلیارد ها مترمکعب آب باران که در نتیجه سوء مدیریت سیل و خسارت های بیشماری را در ۱۲ استان کشور رقم زد، گفت: استفاده بهینه و جمع آوری آب باران می توانست بیلان منفی آب را مثبت کرده و کشور را از تنش آبی نجات دهد.

به گزارش عیارآنلاین،محمداسماعیل نیا  با اشاره به وقوع سیل در ۱۲ استان کشور که خسارت‌های بیشماری را در پی داشته است، گفت: متاسفانه ما نتوانستیم از بارندگی هایی که می توانست کاهش شدید آب درکشور را جبران کند استفاده بهینه کنیم.

توجه به آبخیزداری سرمایه گذاری است نه هزینه

نماینده مردم کاشمر، ‌بردسکن و خلیل آباد درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه چندین میلیاردمترمکعب آب باران در نتیجه عدم مهار آن خسارت های بسیاری را درپی داشته است،افزود:استفاده بهینه و جمع آوری آب باران می توانست بیلان منفی آب را مثبت کرده و کشور را از تنش آبی نجات دهد.

وی با اشاره به کشته شدن ۷ نفر از هموطنانمان دراثر سیل در ۱۲ استان کشور،تصریح کرد:راه افتادن سیل و گل آلود شدن مسیرها در استانهای درگیر سیل نتیجه بی توجهی به آبخیردای و تخریب منابع طبیعی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه توجه به آبخیزداری درکشور می تواند علاوه بر جلوگیری از راه افتادن سیل به کاهش کم آبی کمک کند، گفت: توجه به آبخیزداری،عکس تصور خیلی از مسئولان سرمایه گذاری است نه هزینه.

برآورد دقیقی از میزان خسارت سیل در ۱۲ استان کشور نداریم

اسماعیل نیا با تاکید براینکه باید ازظرفیت باران درجهت مثبت استفاده کرد،افزود:متاسفانه با بی توجهی به منابع طبیعی نتوانستیم از موهبت الهی در راستای رفع مشکلات کشور بهره ببریم.

وی ادامه داد: قطع پوشش گیاهی در بسیاری از مناطق در استان‌های مختلف به راه افتادن سیل و آسیب رساندن به بسیاری از زیرساخت‌ها را رقم زده است.

اسماعیل نیا افزود: برآورد دقیقی از میزان خسارت سیل در ۱۲ استان کشور نداریم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: با توجه به خسارت‌های بیشماری که سیل به استان های درگیر زده است باید تدابیر مناسب برای مهار آب باران اتخاذ شود.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: