۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۶

وزیر جهاد: توسعه طرح های گلخانه ای در هیچ استانی محدودیت ندارد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت دانه های روغنی در کشور در راستای کاهش واردات روغن و دانه های روغنی است.

محمود حجتیبه گزارش عیارآنلاین، «محمود حجتی» شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از مزارع پنبه داراب اظهار کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر، سیاستگذاری ها بر بهره وری از آب با استفاده از کشت های کم آب بر، کشت متراکم و نشاکاری به جای بذرکاری متمرکز شده است.
وی بیان داشت: همچنین استفاده از ارقام زودرس و میان رس، بهره گیری از آبیاری های نوین در جهت افزایش تولید و استفاده بهینه از آب مد نظر قرار دارد.
وی ادامه داد: دولت درصدد حمایت از کشاورزان با فراهم آوری تکنولوژی های نوین و تامین ارقام بذور به روز دنیاست تا شاهد تحول و ارتقا در کشاورزی کشور باشیم.
حجتی اضافه کرد: در این مسیر چهار رقم بذر پنبه مورد تایید در اختیار کشاورزان قرار گرفته که در ۵۱۰ هکتار از اراضی پنبه برای نمونه کشت شده است.
در شهرستان داراب به عنوان قطب کشت پنبه فارس ، چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت پنبه قرار دارد که سالانه ۱۵ هزار تن پنبه تولید می کنند.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: در راستای تولید محصولات کیفی توام با مدیریت منابع، توسعه کشت گلخانه ای با هدف افزایش بهره وری در مصرف آب و تولید محصول سالم در اولویت برنامه ها قرار دارد و متقاضیان می توانند از تسهیلات تخصیصی در این زمینه بهره مند شوند.
وی افزود: در استانهای مختلف پذیرش طرح های گلخانه های با محدودیت مواجه نیست و این طرحها به بانکهای عامل و بانکهای کشاورزی معرفی می شوند.
حجتی اضافه کرد: همچنین توسعه گیاهان دارویی در مناطق مستعد و طرح کشت در اراضی شیب دار به جد دنبال و حمایت می شود.
وزیر جهاد کشاورزی روز چهارشنبه به منظور بازدید و همچنین افتتاح برخی طرحهای کشاورزی وارد استان فارس شد و دراین سفر ۲ روزه ضمن دیدار با استاندار به برخی از شهرستانهای این استان سفر کرد و از نزدیک در جریان مشکلات کشاورزان قرار گرفت .

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: