صادرات تخم‌مرغ ۴۰ درصد کاهش یافت/ ترکیه جای ایران را در بازار گرفت

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ‌ تخم‌گذار، گفت: صادرات تخم‌مرغ در یک ماه اخیر حدود ۴۰ درصد کاهش یافت.

تخم مرغبه گزارش عیارآنلاین، ناصر نبی‌پور شیری رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: صادرات تخم‌مرغ در یک ماه اخیر به دلیل ورود کشورهای رقیب و عرضه تخم‌مرغ با قیمتی پایین‌تر از تخم‌مرغ ایرانی حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: در گذشته روزانه بیش از ۴۰۰ تن تخم مرغ به کشورهای مختلف از جمله عراق و افغانستان صادر می‌شد که در حال حاضر این مقدار به حدود ۲۵۰ تن در روز کاهش یافته است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: با عرضه تخم‌مرغ کشورهای ترکیه و پاکستان با قیمت پایین‌تر، این کشورها بازارهای صادراتی را محاصره کرده‌اند.

وی با اشاره به صادرات ۷۰ هزار تنی تخم‌مرغ در سال گذشته اظهار داشت: بخش قابل توجهی از صادرات این محصول در سال گذشته به دلیل درگیری کشور ترکیه با آنفلوانزای پرندگان بود که کشورهای همسایه تخم مرغ مورد نیازشان را از کشورمان تأمین کردند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران تصریح کرد: با حمایت‌هایی که دولت ترکیه از تولید‌کنندگان صنعت مرغداری انجام می‌دهد، قیمت داخلی تخم‌مرغ در این کشور تأثیری بر صادرات ندارد.

وی همچنین در مورد آنفلوانزای پرندگان تصریح کرد: در حال حاضر ۶۰ کشور در دنیا با این موضوع درگیر هستند و قطعا با سرد شدن هوا و مهاجرت پرندگان باید اقدامات لازم برای پیشگیری انجام شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: