۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۲
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین :

هیچ موردی از آنفلوانزای پرندگان در قزوین مشاهده نشده است

به گزارش عیارآنلاین،نیاز‌علی ابراهیمی‌پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در مورد خبر مشاهده یک مورد آنفلوانزای پرندگان در این استان، گفت: سازمان جهاد کشاورزی قزوین هیچ گزارشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان دریافت نکرده است. وی با اشاره به پایش مداوم واحدهای مرغداری سنتی و صنعتی در قزوین اظهار داشت: در هفته دو بار ستاد […]

به گزارش عیارآنلاین،نیاز‌علی ابراهیمی‌پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در مورد خبر مشاهده یک مورد آنفلوانزای پرندگان در این استان، گفت: سازمان جهاد کشاورزی قزوین هیچ گزارشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان دریافت نکرده است.

وی با اشاره به پایش مداوم واحدهای مرغداری سنتی و صنعتی در قزوین اظهار داشت: در هفته دو بار ستاد مبارزه با آنفلوانزای پرندگان در جهاد کشاورزی قزوین تشکیل می‌شود و گزارشات مختلف از تمام واحدهای مرغداری را دریافت می‌کند.

ابراهیمی پاک تصریح کرد: آخرین ستاد مبارزه با آنفلوانزای پرندگان پنج شنبه هفته گذشته تشکیل شد که در آن جلسه هم گزارشی از آنفلوانزای پرندگان ارائه نشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین با تاکید بر اینکه در استان قزوین هیچ موردی از آنفلوانزای پرندگان یافت نشده، گفت: ۴ ماه قبل در یک واحد سنتی ۲۰ قطعه مرغ به آنفلوانزا مبتلا شده بودند که اقدامات لازم در مورد آن انجام شد و بعد از آن هیچ گزارشی در این مورد نداشته‌ایم.

ابراهیمی پاک با بیان اینکه ویروس آنفلوانزای پرندگان در فصل سرد شایع‌تر است، گفت: تمام مراقبت‌های مدیریتی و قرنطینه‌ای را برای پیشگیری از شیوع مجدد ویروس آنفلوانزا انجام می‌دهیم.

براساس این گزارش: روز گذشته حمید کهرام رئیس مؤسسه واکسن و سرم‌سازی رازی از مشاهده یک مورد آنفلوانزای پرندگان در قزوین خبر داده است.

۴ ماه پیش در برخی واحدهای سنتی مرغداری مازندران آنفلوانزای پرندگان مشاهده شد که با اقدامات مؤثر از سوی سازمان دامپزشکی کشور این بیماری کنترل شد.

وقوع آنفلوانزا در مقطع زمانی مذکور لطمه زیادی به مرغداران به ویژه دارندگان واحدهای مرغداری مازندران وارد کرد و این امر منجر به توقف صادرات مرغ و تخم‌مرغ شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: