برخورداری خبر داد

فراهم کردن زمینه اجرایی برای همکاری دانشگاه‌های ایران و روسیه/ همکاری دانشگاه علم‌وصنعت و کازان روسیه برای ساخت ماهواره

رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به تفاهم‌نامه دانشگاه‌های بزرگ ایران و روسیه برای همکاری‌های آموزشی و پژوهشی، گفت: دانشگاه علم‌وصنعت و کازان برای همکاری‌های پژوهشی به تفاهم رسیدند که یکی از موارد تفاهم بحث ساخت ماهواره است.

به گزارش عیارآنلاین،محمد برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت در رابطه با جلسات ۱۳ رئیس دانشگاه‌های بزرگ ایران با روسای دانشگاه‌های روسیه گفت: مسئولان آموزش عالی ایران و روسیه علاقمند هستند که همکاری پژوهشی و آموزشی بیشتری با یکدیگر داشته باشند و در همین راستا روسای ۱۳ دانشگاه بزرگ ایران در نشست‌هایی در کشور روسیه تفاهم‌نامه‌هایی را امضا کردند.

وی افزود: دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه نشست‌هایی داشتند و توافقنامه‌های همکاری مبادله شد که رئیس دانشگاه تهران رئیس این نشست بود و از طرف دانشگاه‌های ایران قراردادها را امضا کرد تا همکاری علمی بین ایران و روسیه بیشتر شود.

برخورداری اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ها در رابطه با تبادل استاد و دانشجو و پروژه‌های علمی است.

وی گفت: دانشگاه علم و صنعت نیز با دانشگاه کازان روسیه تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده است تا پروژه‌های پژوهشی بین این دو دانشگاه شکل بگیرد و یکی از موارد مطرح شده در این تفاهم‌نامه نیز بحث ماهواره‌ها بود، البته هنوز پروژه رسمی اعلام نشده است ولی قرار است زمینه اجرای این تفاهم‌نامه‌ها فراهم شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: