۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۷

تولید محصولات تراریخته کشاورزی بر اساس قانون ایمنی زیستی صورت میگیرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای تولید محصولات تراریخته کشاورزی براساس قانون ایمنی زیستی عمل می‌کنیم، گفت: طبق قانون، بخش‌های تولیدی مربوط به وزارت جهاد زیرنظر وزارت جهاد و بخش بهداشتی تولید محصولات تراریخته، زیرنظر وزارت بهداشت است.

اسکندر زندبه گزارش عیارآنلاین، اسکندر زند رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، امروز در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران گفت: پس از تحریم‌ها برخی شرکت‌های خارجی برای اولین‌بار در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند، بنابراین امسال شرکت‌های خارجی در نمایشگاه دام و طیور رشد ۴۰ درصدی داشتند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال ۵۰۰ غرفه از شرکت‌های ایرانی و خارجی حضور دارند، تصریح کرد: شرکت‌های داخلی در این نمایشگاه حضور پررنگی دارند، به طوری که این رقم ۳۰ درصد رشد داشته است.

زند با بیان اینکه حضور شرکت‌های خارجی شرایط مناسبی را برای رقابت‌پذیری شرکت‌های داخلی فراهم می‌کند،افزود: امسال ۹۸ غرفه متعلق به کشورهای خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: شرکت‌های دارویی داخلی در سال‌های تحریم روی پای خود ایستادند و هم‌اکنون حضوری قوی در این نمایشگاه دارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: حضور فعال بخش خصوصی در کنار بخش دولتی فصل جدیدی از فعالیت‌های تحقیقاتی را رقم می‌زند و دولت یازدهم نیز به این موضوع تأکید دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در مورد قانون محصولات تراریخته بیان داشت: برای تولید محصولات تراریخته در کشاورزی و مصرف آن براساس قانون ایمنی‌زیستی عمل می‌کنیم.

وی افزود: طبق این قانون، باید هر بخش تولید که مربوط به وزارت جهاد کشاورزی است، از طریق وزارتخانه مورد رسیدگی قرار گیرد و مسئولیت بخش بهداشتی محصولات تولیدی نیز به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی محول شده است.

زند بیان داشت: البته سازمان محیط زیست نیز در شورای عالی ایمنی زیستی در هنگام تصویب قوانین حضور دارد و همچنین کمیسیون‌های مربوطه نیز در مورد تولید و مصرف محصولات تراریخته تصمیماتی را برعهده دارند.

منبع: فارس


چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: