کادر آموزشی دانشگاه فرهنگیان پالایش می‌شود

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در اجلاس سراسری مدیران این دانشگاه اظهار داشت: از سال آینده شاهد پالایش در کادر آموزشی دانشگاه خواهیم بود و تنها افرادی که حکم هیأت علمی و مدرسی داشته باشند قادر به تدریس بعنوان نیروی تمام وقت خواهند بود.

محمود مهرمحمدیبه گزارش عیارآنلاین، محمود مهرمحمدی که در پایان نشست دو روزه سرپرستان پردیس ها و مدیران استانی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اهمیت امر ارزیابی و نظارت در دانشگاه مذکور به عنوان امری استراتژیک اظهار داشت: استقرار نیروهای نظارت و ارزیابی در سطح پردیس ها و مراکز سراسر کشور یک تجربه تازه است که انتخاب شان هم با چالش ها و دشواری هایی همراه بود.

وی افزود: مهم این است که همکاری خوبی از سوی مدیران با این نیروها صورت بگیرد چرا که این پروژه برای دانشگاه فرهنگیان پروژه ای کلان و استراتژیک است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در ادامه به ارائه گزارشی از جلسه هشتم هیأت امنای دانشگاه که  (۶ آبان ۹۴) تشکیل شد پرداخت و گفت: اصلاحیه بر مصوبه شرح وظایف اعضا و کمیته های استانی دانشگاه به تصویب رسید که بر اساس آن در ترکیب اعضا دستکاری شد مثلا مدیرکل برنامه ریزی هر استان به عضویت کمیته هیأت امنای استان درآمد. شرح وظایف هم تا حدی اصلاح شد و وظایف عمره ای بر مجموعه وظایف پیشین افزوده شد که البته باید در چارچوب اسناد بالادستی و مصوبات هیأت امنای مرکزی باشد.

میرمحمدی سپس به دیگر مصوبه این جلسه درخصوص ساماندهی کارکنان آموزشی دانشگاه اشاره کرد و گفت: بر اساس آنچه مصوب شد شاهد پالایش کسانی که صلاحیت تدریس در کلاس ها را دارند خواهیم بود. از سال آینده در نیروی آموزشی موظف دانشگاه کسانی که احکامشان دبیری و … باشد نخواهیم داشت و این افراد یا به عنوان غیرهیأت علمی ادامه کار می دهند یا زمینه ادامه کارشان در آموزش و پرورش مهیا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین از این به بعد فقط افرادی می توانند به عنوان کادر آموزشی تمام وقت در دانشگاه تدریس کنند که احکامشان احکام هیأت علمی باشد یا احکام مدرسی که بعد از ۲۴/۰۴/۹۱ صادر شده باشد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در ادامه به موضوع مصوبه پذیرش دانشجو در چارچوب ماده ۲۸ اشاره کرد و گفت: ما با استفاده از این ماده می توانیم ظرفیت آزاد دانشگاه را به سمت تقاضاهای اجتماعی از جمله تربیت نیروی انسانی لازم برای مدارس غیرانتفاعی سوق دهیم.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: