تحصیل ۴۰۰ هزار هنرجوی کاردانش در هنرستان‌های کشور

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در سراسر کشور بیش از ۴۰۰ هزار هنرجوی کاردانش در۲۶۴ رشته مهارتی ۴۴۰۰ هنرستان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش عیارآنلاین،آذرکیش در گردهمایی مدیران هنرستان‌های استان سیستان و بلوچستان، توسعه آموزش‌های مهارتی را یکی از سیاست‌های اولویت‌دار وزارت آموزش و پرورش بیان و اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های ابلاغی، اسناد بالا دستی و برنامه ششم توسعه، آموزش رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش از مفاد مهم سند تحول بنیادین می‌باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه و با نگاه ویژه مسئولین در تمامی مناطق کشور ، هنرستان های کاردانش با پوشش حداکثری وجود دارد.

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه کاردانش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های شاخه کاردانش برقراری ارتباط و تعامل و همکاری‌های دو جانبه بین آموزش و پرورش و وزارتخانه‌های صنعت، کار، جهادکشاورزی و سازمان فنی و حرفه ای می‌باشد.

آذرکیش گفت: یکی از اهداف شاخه کاردانش افزایش ضریب اشتغال برای فارغ التحصیلان به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است که به راحتی می‌توان از این ظرفیت در راستای ایجاد و توسعه اشتغال استفاده بهینه کرد.

وی بیان کرد: در شاخه کاردانش تنوع رشته‌ای متناسب با نیازهای بومی، منطقه ای و اراده ملی برای توسعه رشته های مهارتی بصورت گسترده در سراسر کشور وجود دارد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: