بازسازی ۱۳۰۰ مدرسه در سال جاری

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: در سال تحصیلی جدید ۱۳۰۰ مدرسه با ۸۰۰۰ کلاس درس و زیربنای یک‌ میلیون و ۱۵۰ هزار مترمربع در سراسر کشورتخریب و بازسازی شد و آماده تحصیل دانش آموزان شده است.

نوسازی مدارسبه گزارش عیارآنلاین، مرتضی رئیسی در جمع خبرنگاران درگچساران افزود: عمده اعتباری که در بخش عمرانی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس کشور است.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۳۰۰ مدرسه با ۸۰۰۰ کلاس درس و زیربنای یک‌ میلیون و ۱۵۰ هزار مترمربع در سراسر کشور تخریب و بازسازی شد و آماده تحصیل دانش آموزان شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشورتصریح کرد: اعتبارات سال جاری در بخش نوسازی مدارس کشوریک‌هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان به تخریب و احداث و بازسازی مدارس کشوراختصاص یافته است.

رئیسی عنوان کرد: در پنج ماهه نخست امسال ۹۰ درصد از اعتبارات تخریب و بازسازی تخصیص یافته است.

وی گفت: به استاندارد سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس ۴۲۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خاطر نشان کرد: از این میزان اعتبار اختصاص داده شده ۳۲۰ میلیارد تومان به تجهیز وسایل سرمایشی اختصاص داده شد.

رئیسی بیان کرد: مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه تا کنون نگاه بسیار خوب و مثبتی در اختصاص اعتبار به پروژه های نیمه‌ تمام و تکمیل مدارس داشتند و بخشی از اعتبار مصوب مجلس توسط خزانه هفته گذشته پرداخت شده است.

وی افزود: امیدواریم در نیمه دوم سال جاری با توجه دولت به تأمین امکانات بتوانیم ۷۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی را تکمیل کنیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اضافه کرد: تلاش می کنیم در سال جاری ۲۰۰۰پروژه با ۱۲ هزار کلاس درس را به آموزش و پرورش تحویل دهیم.

رئیسی عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم ۴۰ هزار کلاس درس را در سطح کشور استاندار کرده و با سیستم های گرمایشی مناسب تجهیز کنیم.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: