ضعف آموزش و پرورش در ایجاد نظام یکپارچه آموزش بزرگسالان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه اغلب با تقاضاهایی برای فراهم شدن زمینه ادامه تحصیل بزرگسالان مواجه می‌شویم گفت: هنوز نظام یکپارچه‌ای که آموزش از ابتدا تا پایان متوسطه برای بزرگسالان در آن سازماندهی شده باشد، وجود ندارد.

نهضت سوادآموزیبه گزارش عیارآنلاین، علی باقرزاده  درباره ضرورت وجود نظام آموزشی بزرگسالان در کشور اظهار کرد: از چندسال گذشته روی این موضوع متمرکز شده‌ایم و شکل گیری این نظام را پیشنهاد داده‌ایم.

وی افزود: در همه کشورهای دنیا از جمله ایران معمولا دامنه آموزشی فعالیت های سوادآموزی حداکثر تا دوره ابتدایی است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با بیان اینکه اغلب با تقاضایی برای فراهم شدن زمینه ادامه تحصیل و رفع نیاز بزرگسالان مواجه می شویم عنوان کرد: البته اکنون سازوکارهایی برای ادامه تحصیل وجود دارد. شرکت در آزمون جامع که قبلا در دوره راهنمایی سابق بود و در نظام آموزشی جدید باید به‌روز شود، شرکت در آموزش از راه دور و آزمون های داوطلبان آزاد از جمله این راهکارها برای ادامه تحصیل هستند.

باقرزاده ادامه داد: واقعیت این است که شخصی که در سنین بزرگسالی است نمی‌تواند خود را با سیستم موجود سازگار کند و باید برای بحث آموزش مداوم و مادام العمر سازوکاری فراهم شود که اکنون از آن بی بهره هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ایران در کنفرانس ۲۰۰۹برزیل متعهد شده بود نظام آموزشی بزرگسالان را ایجاد کند گفت: با این وجود تا کنون یک نظام یکپارچه که تمام آموزش‌ها از ابتدا تا پایان متوسطه برای بزرگسالان در آن سازماندهی شده و قوانین و محتوای آن منعطف و متناسب با این سنین باشد ایجاد نشده است.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: