یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

مدیرکل حوزه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش از تحصیل یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی کشور خبر داد.

مدرسهبه گزارش عیارآنلاین،مجتبی زینی وند، توسعه متوازن مدارس غیر دولتی در کشور را از سیاست های این وزارتخانه خواند و گفت: سال گذشته بسته حمایتی به منظور توسعه متوازن این مدارس به استان ها ارسال و تسهیلاتی برای آن ها در نظر گرفته شد.
وی افزود: از توسعه نامتوازن مدارس خاص همچون شاهد و تیزهوشان جلوگیری شده و از مدارس غیردولتی کمک کننده آموزش و پرورش حمایت می شود.
زینی وند اظهارکرد: مدارس غیردولتی بارمالی بسیاری را از دوش دولت برداشته اند و از طرفی مشارکت خوبی در حوزه تعلیم و تربیت دارند.
وی درمورد مدرک تحصیلی معلمان در مدارس غیر دولتی نیز گفت: سطح مدرک تحصیلی معلمان در مدارس غیردولتی همانند معلمان مدارس دولتی است و در طرح بسته حمایتی آموزش و پرورش از اهمیت بسزایی برخوردار است.
آموزش و پرورش برای تحصیل دانش آموزان، مدارس مختلفی را برای ارایه خدمات آموزشی فراهم کرده است. مدارس دولتی، استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، هیأت امنایی و غیر دولتی از جمله مدارسی هستند که دانش آموزان می توانند به تناسب توانایی در آنها ادامه تحصیل دهند.
وزیر آموزش و پرورش پیشتر اعلام کرده بود حدود ۸٫۵ درصد دانش آموز کشور در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند که اگر رقم کلی دانش آموزان را ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در نظر بگیریم چیزی حدود یک میلیون و ۶۰ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی در حال تحصیل هستند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: