آغاز طرح شهاب از اول آبان/ ۳۸۶ هزار دانش‌آموز تحت پوشش شهاب

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش از آغاز طرح شهاب از اول آبان ماه خبر داد و گفت: امسال ۳۸۶ هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح شهاب قرار می‌گیرند.

به گزارش عیارآنلاین،محمد نستوه معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورشدر خصوص اجرای طرح شهاب در مدارس کشور، اظهار داشت: طرح شهاب امسال در ۶۴ منطقه آموزشی در خال اجرا است.

وی افزود: در فصل تابستان آموزش مربیان استانی این طرح در تهران انجام شد و این مربیان به استانهای خود بازگشتند و کار آموزش به دیگر مربیان را‌ آغاز کردند.

نستوه با بیان اینکه کار شناسایی دانش‌آموزان با استعدادهای برتر از اول آبان در مدارس آغاز شده است، خاطرنشان کرد: معلمان در کلاس‌های درس بر اساس آموزش‌هایی که سپری کرده‌اند به مدت چهار ماه کار شناسایی استعدادهای برتر را انجام خواهند داد و اطلاعات افراد برتر در سامانه اسناد ثبت و پس از آن ارزشیابی نهایی از اجرای طرح آغاز می‌شود.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ۳۸۶ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی تحت پوشش طرح شهاب قرار می‌گیرند که ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر عوامل اجرایی و معلم مسئولیت این شناسایی را به عهده دارند.

وی با تأکید بر اینکه مأموریت طرح شهاب شناسایی و هدایت دانش‌آموزان در محیط مدرسه است، عنوان کرد: اما جذب در مدارس استعدادهای درخشان به ازای هر ۱۰۰۰ دانش‌آموز ۲۳ نفر خواهد بود و به شیوه استاندارد حداکثر ۲٫۲۸ صدم درصد جذب باز خواهد گشت.

نستوه در پاسخ به این پرسش که «پس از شناسایی دانش‌آموزان با استعدادهای برتر هدایت آنها چگونه انجام خواهد شد؟»، گفت: پس از شناسایی استعدادها، هدایت با حضور معلم، کار گروه تخصصی این موضوع و خانواده‌ها اتفاق خواهد افتاد و بخشی در محیط مدرسه و بخشی به موسسات مختلف ارجاع می‌شوند.

وی افزود: اگر دانش‌آموز خلاقی شناسایی شود آنها را به موسسات علمی و هنری استان مورد نظر خود انتقال می‌دهیم.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح شهاب در همه مدارس کشور اجرا می‌شود، عنوان کرد: با توجه به شرایط سنی این شناسایی از ابتدایی و از پایه چهارم دبستان شروع می‌شود و به ترتیب به پایه‌های دیگر توسعه می‌یابد.

وی گفت: چشم انداز این گونه است که ظرف مدت زمان ۱۰ سال طرح شهاب در پایه‌های بالاتر تحصیلی هم اجرا شود که ممکن است با برنامه ریزی‌های انجام شده مدت آن تا ۵ سال هم کاهش یابد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: