۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۸

گاز فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی زمستان امسال وارد شبکه می‌شود

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی دارای ۹۱٫۳ پیشرفت فیزیکی است که با برنامه‌ریزی انجام شده زمستان امسال گاز آن وارد شبکه سراسری می‎شود.

علی‌اکبر شعبان‌پوربه گزارش عیارآنلاین، علی‌اکبر شعبان‌پور صبح امروز در نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هر فاز پارس جنوبی ۱ درصد در تولید ناخالص ملی سهم دارد اظهار داشت: تا سال ۱۳۹۶ تولید گاز از پارس جنوبی روزانه به ۸۲۰ میلیون متر مکعب می‎رسد.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده گاز فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی زمستان امسال وارد شبکه گاز سراسری می‎شود.

شعبان‌پور بیان کرد: این دو فاز روزانه ۴۰ میلیون متر مکعب گازبه شبکه گاز منتقل می‎کند.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه تولید هر فاز پارس جنوبی ۳٫۱۵ میلیارد  دلار سالانه درآمد دارد گفت: بازدهی هرفاز پارس جنوبی بین ۲۵ سال تا ۵۰ سال است.

شعبان‌پور با اشاره به اینکه اکنون ۵۰ هزار نفر در پارس جنوبی مشغول بکار هستند گفت: علاوه بر اشتغال مستقیم بیش از ۳۰۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم در پارس جنوبی مشغول بکار هستند.

وی با اشاره به چاه‌های گاز میدان گازی پارس جنوبی بیان کرد: در سایت یک پارس جنوبی ۱۶۹ حلقه چاه گاز و در سایت دوم نیز ۲۱۰ حلقه چاه گاز دارد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: