صادق پور:

طرح های جدید تدبیر و تعالی در مدارس ابتدایی کشور اجرا می شود

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای نخستین بار امسال ۹۵ درصد مدارس ابتدایی کشور تحت پوشش طرح تدبیر قرار می گیرند.

به گزارش عیارآنلاین،صادق صادق پور روز گذشته چهارشنبه ۶ آبان ماه در مراسم افتتاح طرح های آموزش ابتدایی استان گلستان در کانون ‘طه’ گرگان با بیان طرح های در حال اجرا در آموزش مقطع دبستان گفت: طرح تدبیر بهبود فرآیندهای مدیریتی را دنبال می کند.

وی افزود: پنج درصد مدارس نیز شامل طرح تعالی هستند که این طرح به مدارس کمک می کند هر روز نسبت به روز قبل بهتر بوده و تعالی، رشد و تکامل خود را شاهد باشند.
مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: در کنار طرح تدبیر، طرح آموزش معلمان ۶ سال و زیر ۶ سال سابقه خدمت نیز در کشور اجرا می شود.
صادق پور افزود: سه ماه پس از دوره آموزشی، آزمونی برگزار خواهد شد و معلمانی که ۶۰ درصد سئوالات را صحیح پاسخ دهند کارگاه آموزشی پیش بینی شده را خواهند گذراند و آن هایی که زیر ۶۰ درصد را پاسخ دهند مجددا یک ماه دیگر باید آزمون بدهند.
وی در خصوص پوشش تحصیلی دانش آموزان و بازماندگان تحصیل گفت: در دوره ابتدایی هفت میلیون و ۴۰۰ هزار نفر وارد مدارس شده اند اما ۱٫۵ درصد از آمار جامعه تحصیلی کشور بازمانده از تحصیل و یا ترک تحصیل کرده اند.

 

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: