حجتی: تعیین نرخ تضمینی خرید محصول های کشاورزی به شورای اقتصاد محول شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت تضمینی خرید محصول های کشاورزی که پیشتر بوسیله دولت مشخص و اعلام می شد از این پس اختیار آن به شورای اقتصاد محول شده است.

حجتیبه گزارش عیارآنلاین، محمود حجتی عصر چهارشنبه در بازدید از مزارع کلزا در شهرستان مرودشت افزود: پیش از این دولت در تعیین نرخ محصول های کشاورزی تصمیم گیرنده بود اما این مهم به شورای اقتصاد واگذار شده است .
وی بدون اشاره به نارسایی و یا مزیت های این تصمیم گیری افزود: قیمت تضمینی محصول های کشاورزی بویژه گندم در نشست آینده شورای اقتصاد اعلام خواهد شد.
به گفته حجتی امسال قیمت تضمینی گندم بیش از سال گذشته نرخ گذاری می شود تا کشاورزانی که در تامین نان کشور اثرگذار هستند متضرر نشوند .
وزیر جهاد کشاورزی پیرامون تولید چغندرقند هم با اشاره به اینکه خوشبختانه کارخانه های قند کشور برای تامین تولیدهای خود با مشکلی مواجه نیستند تصریح کرد: تاکنون یک میلیون و ۴۵۰ هزار تن چغندرقند به کارخانه ها تحویل شده است .
وی از کشاورزان خواست تا با هماهنگی و همراهی نسبت به برداشت و تحویل محصول های خود به کارخانه ها اقدام کنند .
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته شکر تولیدی با قیمت ۲۱هزار ریال تحویل بازار شد و امسال این قیمت به ۲۳هزار ریال رسیده است .
حجتی اضافه کرد : بهره برداران بخش کشاورزی باید با هماهنگی و همراهی سازمانهای جهاد کشاورزی نسبت به تعیین کشت خود اقدام کنند تا با اضافه محصول و هدر رفت تولیدها مواجه نشویم .
وی اظهار داشت: دولت در ارائه بخشی از خدمات با محدودیت ها و مشکلاتی مواجه است که رسیدن به وضعیت مطلوب با اولویت بندی ها مشخص می شود.
شهرستان مرودشت از مناطق مستعد کشاورزی استان فارس بشمار می رود و در ۴۵کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: