۷ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۶

بودجه ۹۵ در چارچوب اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی برنامه ششم به مجلس می‌رود

رئیس سازمان مدیریت با بیان اینکه راه نجات توسعه توسل به اقتصاد مقاومتی است، گفت: بودجه ۹۵ در چارچوب اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی برنامه ششم به مجلس می‌رود.

نوبختبه گزارش عیارآنلاین، محمدباقر نوبخت در همایش نقش انجمن‌های علمی در برنامه ششم توسعه که عصر امروز در دانشگاه خاتم برگزار شد با اشاره به اینکه لایحه بودجه سال ۹۵ با چارچوب اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی برنامه ششم به مجلس ارائه می‌شود، اظهار داشت: برای نجات و توسعه کشور راهی جز توسل به اقتصاد مقاومتی وجود ندارد این سیاست‌ها مستحکم و مستدل بوده و اگر از این فرصت استفاده نشود مغبون خواهیم ماند.

نوبخت با اشاره به اینکه از نظر منابع مالی دولت در مضیقه است، تصریح کرد: آنچه مورد پذیرش مقام معظم رهبری بوده نتوانستیم انجام دهیم و بودجه ۹۵ در وقت قانونی به مجلس می‌رود.

وی افزود: نمایندگان نیز فرصت دارند تا به این لایحه رسیدگی کنند و در همین فاصله لایحه برنامه ششم شامل منابع، رشد اقتصادی ۸ درصدی ارائه خواهد شد و اشتباهات گذشته تکرار نمی‌شود. در این برنامه روی مسائل خاص مانند آب، محیط زیست و صندوق‌ بازنشستگی متمرکز خواهیم شد که در آینده به بحران تبدیل می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: موضوعات پیشران توسعه مانند علم و فناوری که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد نیز توجه خواهد شد.

وی با اشاره به جایگاه توسعه و تحقیق تصریح کرد: امروز همه ایرانیان مطالبه‌گر توسعه هستند و در دستورالعملی به معاونین تحقق سهم یک درصدی تحقیق و توسعه از تولید ناخالص داخلی در بودجه ۹۵ ابلاغ شده است.

نوبخت یادآور شد: در کنار جمعیت هزار نفری سازمان مدیریت نیاز به جمع دیگری مانند شورای انجمن‌های علمی داریم تا به عنوان بازوی علمی کشور و جایگاهی که در سازمان با عنوان دبیرخانه شورای انجمن علمی و نخبگی تعریف شده کار خود را آغاز کنند.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: