۷ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۴

نگاه اقتصادی فیروزآبادی به شبکه ملی اطلاعات

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این که نیازمند تبیین مدل اقتصادی مناسب در حوزه شبکه ملی اطلاعات هستیم گفت: یکی از دلایل توسعه نیافتگی کشور در حوزه شبکه ملی اطلاعات، عدم تعریف مدل اقتصادی مناسب می‌باشد.

ابوالحسن فیروزآبادیبه گزارش عیارآنلاین، مسؤولین و اعضای شورای سیاست‌گذاری نهمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات با سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رییس مرکز فضای مجازی کشور دیدار کردند.

در این دیدار درباره موضوع و محورهای نهمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات بحث و بررسی شد. همچنین اعضای شورای سیاست‌گذاری همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات انتصاب شایسته دکتر فیروزآبادی را به سمت دبیر شورای عالی و رییس مرکز فضای مجازی کشور تبریک گفتند.

فیروزآبادی نیز با برشمردن ویژگی‌ها و اهمیت فضای مجازی کشور به دقت‌نظر، رهنمودها و حساسیت‌های مقام معظم رهبری نسبت به فضای مجازی که در حکم انتصاب اعضای جدید  شورا مورد تأکید قرار گرفته، اشاره کرد و گفت: باید با تلاش مضاعف و بهره‌گیری از علم و عمل، عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه را جبران کنیم.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری همایش‌هایی از این دست برای فضای مجازی کشور، خواستار تبیین مدل اقتصادی مناسب در حوزه شبکه ملی اطلاعات شد.

فیروزآبادی در این خصوص گفت: یکی از دلایل توسعه نیافتگی کشور در حوزه شبکه ملی اطلاعات، عدم تعریف مدل اقتصادی مناسب می‌باشد و این درحالی است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا در حوزه ICT ابتدا مدل اقتصادی متناسب با موضوع تعریف و تبیین می‌شود و ما نیز می‌بایست در ابتدا ضمن شناسایی نیازهای داخلی، نسبت به طراحی مدل اقتصادی متناسب با فضای بومی کشور اقدام کنیم و در مرحله بعد با تطبیق آن با مدل‌ کشورهای پیشرفته نسبت به ارتقای تفکر جهانی در بین جوانان و فعالان این حوزه اقدام نماییم.

دبیر شورای عالی و رییس مرکز فضای مجازی کشور اظهار امیدواری کرد این همایش با پرهیز از ورود به مباحث تکنولوژیکی صرف، موضوعات عملی و اولویت‌های این حوزه را در میان علاقمندان به بحث و بررسی بگذارد.

نهمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار است اسفندماه سال جاری برگزار شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: