تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی توازن تولید را به هم می‌زند

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی گفت: تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی منجر به افزایش یا کاهش تولید محصولات کشاورزی در بازار شده و این امر باعث نوسان قیمت می‌شود.

خبرگزاری فارس: تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی توازن تولید را به هم می‌زند به گزارش عیارآنلاین، محمد‌تقی توکلی عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی با انتقاد نسبت به تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی، گفت: کشاورزان با تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی در انتخاب نوع محصولی که می‌خواهند بکارند، با مشکل روبرو می‌شوند.

وی افزود: برخلاف دو سال قبل، با وجود گذشت بیش از یک ماه از زمان قانونی اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی، هنوز این نرخ‌ها اعلام نشده و این تأخیر کشاورزان را در انتخاب نوع کشت سرگردان می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی تصریح کرد: اقدام به کشت محصولات کشاورزی بدون در اختیار داشتن نرخ‌های خرید تضمینی منجر به اشباع یا کاهش محصولات در بازار و نوسان قیمت‌ها می‌شود.

وی بیان داشت: قیمت کالاهای استراتژیک هر چه سریعتر باید اعلام شود و نرخ‌های خریدهای تضمینی طبق قانون، هر ساله قبل از آغاز سال زراعی (از مهر ماه) باید اعلام شود.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: