رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد

افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی بودجه سازمان آموزش و پرورش استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان این که بودجه سازمان آموزش و پرورش از سال ۹۳ به ۹۴ از ۲۹ میلیارد به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یافته است گفت : با این افزایش بودجه در دولت تدبیر و امید توانستیم بخشی از مشکلات دانش آموزان با نیازهای ویژه را بر طرف کنیم.

به گزارش عیارآنلاین،مجید قدمی امروز ۳ آبان ماه درسی امین جلسه شورای سازمان آموزش و پرورش استثنایی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد ، اظهار کرد : ۷۱ هزار و۴۳۰ دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس خاص سازمان آموزش و پرورش استثنایی و ۴۹ هزار ۵۵۳ دانش آموز در طرح تلفیقی مشغول به تحصیل هستند که در مقایسه با سال قبل کاهش جمعیت دانش آموزی در مدارس خاص و افزایش جمعیت دانش آموزی در مدارس عادی نشان می دهد که سازمان آموزش و پرورش استثنایی در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین حرکت کرده است .

وی تصریح کرد : در بین گروه های هفت گانه دانش آموزی مدارس با نیازهای ویژه ، کم بینا و کم شنوا کمترین جمعیت و دانش آموزان عقب مانده ذهنی بیشترین جمعیت دانش آموزی مدارس سازمان آموزش و پرورش استثنایی را تشکیل می دهند .
قدمی از اجرای الکترونیک طرح سنجش سلامت کودکان در سال تحصیلی جاری خبرداد و افزود : با اجرای این طرح قریب به ۸۰۰ میلیون تومان بابت صرفه جویی در کاغذ و نیروی انسانی صرفه جویی شد و گزارشات این طرح چند ماه زودتر از حالت سنتی آن استخراج و به بهره برداری رسید .
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ادامه داد: این طرح همچنان در حال برگزاری است چون دانش آموزانی در شروع این طرح با مشکلات خاصی مواجه بودند برای درمان خود به کانون های تخصصی ارجاع شدند .
وی با اشاره به طرح سنجش سلامت در سال تحصیلی جاری ، خاطر نشان کرد : ۲۷ هزار و ۲۶۵ دانش آموز با بهره هوشی بین ۷۰ تا ۹۰ به عنوان دیرآموز تشخیص داده شده اند و با حمایت شهرداری تهران و تخصیص اعتبار۸ میلیارد تومان مشکل ایاب و ذهاب دانش آموزان مدارس خاص سازمان آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران به طور کامل حل شد .
قدمی اضافه کرد: برای حل مشکل ایاب وذهاب دانش آموزان با نیازهای ویژه کل کشور نیاز به ۲۶ میلیارد تومان اعتبار دارد که در سال تحصیلی جاری مشکل ایاب و ذهاب دانش آموزان با نیازهای ویژه در مناطق محروم به طور کامل در مناطق برخوردار نیم برخوردار تا ۸۰ درصد حل شده است .
رئیس آموزش و پرورش استثنایی ادامه داد : امسال با حمایت دولت تدبیر وامید مشکلات چاپ وتوزیع کتاب های درس به دانش آموزان مدارس استثنایی به طور کامل حل شده و مقدمات چاپ کتاب های درسی برای سال تحصیلی آینده نیز فراهم شده است .
وی از چاپ ۲۲عنوان کتب جدید برای دانش آموزان مدارس سازمان خبرداد و گفت : ۱۳ عنوان برای سال تحصیلی جاری و ۹ عنوان برای سال تحصیلی آینده در نظرگرفته شده است .
قدمی از درخشش دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنکو سراسری دانشگاه ها خبر داد و اظهار کرد : در کنکور امسال ۴ رتبه ۲ رقمی ، ۹ رتبه ۳ رقمی در مجموع ۳۰۰ دانش آموز این مدارس بدون استفاده از سهیمه های اختصاصی برگزیده دانشگاه های کشور شدند .
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاکید بر آموزش نیروهای شاغل در مدارس خاص سازمان ، تصریح کرد : از سال ۹۳ تا کنون دوره های ضمن خدت برگزار کردیم به طوری که ۴۶ هزار و ۴۸۰ نفر ساعت آموزشی کادر آموزشی این مدارس ارائه شده است.
وی در خصوص فعالیت های خاص سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت : تالیف و مناسب سازی کتاب های برا ساس نیاز دانش آموزان خاص ، برنامه ریزی دقیق جهت حمایت های علمی واجرایی از طرح آموزش تلفیفی فراگیر ، اجرای طرح حمایت از دانش آموزان محروم درزمینه تامین نیازهای توان بخشی و پزشکی ، تولید و مناسب کردن ابزارهای تشخیصی به ویژه در حوزه اُتیسم و اختلالات یادگیری ، حمایت ویژه از دانش آموزان استثنایی محروم از پدر و برگزاری گسترده آموزش های ضمن خدمت تخصصی از فعالیت های سر آمد سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال تحصیلی جاری محسوب می شود .

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: