۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۱
روحی خبر داد؛

اجرای آزمایشی طرح حساب سپرده سرمایه تحصیلی در ۸۰ مدرسه/هیچ اجباری نیست

مشاور معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۸۰ مدرسه طرح حساب سپرده سرمایه تحصیلی را به صورت پایلوت و کاملا داوطلبانه اجرا می کنند.

به گزارش عیارآنلاین،حسین روحی ، درباره حساب سپرده سرمایه تحصیلی اظهار کرد: این طرح با تلاش یک ساله و با نظرسنجی مدیران مدرسه شهر تهران به این مرحله رسیده که کمک به تامین مالی آتیه تحصیلی دانش آموزان، افزایش کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس، افزایش سطح رضایت مندی اولیا از خدمات و فعالیت های ارائه شده توسط مدارس و ایجاد بستری مناسب برای بودجه ریزی عملیاتی در مدارس و تامین مالی پایدار برای برنامه های کیفیت بخشی مدارس از جمله اهداف این طرح است.

وی افزود: هدف کلی این طرح این است که مدرسه بر اساس برنامه ریزی به سمت افزایش سطح کیفیت آموزش و پرورش برود.

مشارکت اولیا و واریز سود حساب سرمایه تحصیلی

مشاور معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: اجرای این برنامه نیازمند هزینه هایی است که این هزینه ها با کمک اولیا تامین شده و با موافقت آن ها، اولیا از طریق این سپرده گذاری و واریز سود این سپرده به حساب مدرسه در این مدارس مشارکت می کنند.

اجرای برنامه های کیفیتی در مدارس

وی تصریح کرد: حساب سپرده به مدرسه کمک می کند که با همکاری اولیا بتواند برنامه های کیفیت بخشی را در طول سال تحصیلی اجرا کنیم.

بانک سرمایه عامل اجرای طرح

روحی افزود:بانک سرمایه به عنوان بانک عامل این طرح انتخاب شده است در اجرای این طرح برای تشویق بیشتر اولیای دانش آموزان یک هدیه ۴ درصدی بیشتری را در نظر گرفته ایم.

۸۰ مدرسه مجری طرح سپرده سرمایه تحصیلی

مشاور معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۸۰ مدرسه به صورت داوطلب برای سال جاری این طرح را اجرا می کنند، افزود: این ۸۰ مدرسه طرح حساب سپرده سرمایه تحصیلی را به صورت پایلوت اجرا می کنند در صورتی که نتایج ارزیابی از این طرح مطلوب باشد آن را در سال های آتی در مدارس بیشتری اجرا می کنیم.

شرکت در این طرح داوطلبانه است

وی تاکید کرد: هیچ اجباری برای شرکت اولیا در این طرح نداریم و کار کاملا داوطلبانه و به اختیار اولیا خواهد بود.

ارائه کارت شناسایی به دانش آموزان

روحی بیان کرد: در این طرح کارتی به عنوان کارت شناسایی دانش آموزان به آنها داده می شود که قابلیت ارتقا به سایر کارت ها را دارد.

وی دلیلاجرای این طرح را عنوان کرد و افزود: مشکلات برنامه های ما به تامین منابع بر می گردد و این طرح کمک می کند تا قبل از اجرای برنامه ها تامین منابع صورت گیرد و دغدغه های مالی در مدارس کمتر شود.

مشاور معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: ۸۰ مدرسه مجری این طرح از مراکز استان ها انتخاب شده اند و اکنون که کار آغاز شده بسیاری از مدارس که جزو این ۸۰ مدارس نیستند تقاضا دارند این طرح را اجرا کنند.

 

منبع: پانا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: