به زودی نیروهای پیش‌دبستانی و خرید خدمات در مدارس عشایری مشغول به کار می‌شوند

معاون دفتر مناطق کمتر توسعه‌یافته آموزش و پرورش عشایری در سفر به شهرستان ریگان گفت: به زودی نیروهای پیش‌دبستانی و خرید خدمات در مدارس عشایری مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین،معاون آموزش سازمان آموزش و پرورش عشایری در سفر به شهرستان ریگان از برخی مدارس عشایری این شهرستان بازدید کرد.

صفرعلی یازرلو در حاشیه بازدید از مدارس عشایری ریگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: به زودی نیروهای پیش‌دبستانی و خرید خدمات در مدارس عشایری مشغول به کار می‌شوند.

یازرلو بیان داشت: مصوبه مجلس شورای اسلامی برای به کارگیری نیروهای انسانی ابلاغ شده‌است و نیروهای پیش‌دبستانی و خرید خدمات مشغول به کار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: این نیروها در مناطق همان شهرستان‌ها و در مدارس عشایری برای تکمیل نیروی انسانی به کار گرفته‌می‌شوند.

معاون رئیس سازمان آموزش و پرورش عشایری عنوان کرد: این نیروها در قالب بسته‌های حمایتی در مدارس عشایری جذب شده و کمبود نیروی انسانی در این واحدهای آموزشی برطرف می‌شوند.

یازرلو تصریح کرد: دولت برای نوسازی مدارس هزینه‌هایی را در نظر گرفته‌است که با ابلاغ آنها این مناطق نیز از آن هزینه‌ها برخوردار می‌شوند و اگر فضاهای آموزشی فضای مناسبی نباشند، آموزش مناسب هم امکان‌پذیر نیست.

 

 

معاون آموزشی رئیس سازمان آموزش و پرورش عشایری تاکید کرد: بازسازی و نوسازی مدارس غیر استاندارد در این شهرستان به زودی اجرایی شده و ساخت دبیرستان شبانه‌روزی دخترانه عشایری در این شهرستان آغاز می‌شود.

۳۶ واحد آموزشی غیراستاندارد عشایری در ریگان

فرماندار ریگان هم در حاشیه این دیدار به خبرنگار فارس، گفت: در شهرستان ریگان بیش از ۳۶ واحد آموزشی غیراستاندارد عشایری وجود دارد که جان دانش‌آموزان عشایر را تهدید می‌کنند.

امین باقری اظهار داشت: این واحدهای آموزشی شامل واحدهای کپری، خشت و گلی، آجری غیراستاندارد و چادری هستند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ۷۰ درصد عشایر شرق استان کرمان در شهرستان ریگان ساکن هستند، راه‌اندازی اداره آموزش و پرورش عشایری در این شهرستان از ضروریات است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: