مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش:

مدارس شاهد درجه‌بندی می‌شوند

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه آمار ورود ایثارگران به مدارس شاهد ۷۰ درصد بود،‌گفت:‌ مدارس شاهد درجه بندی می‌‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حسین کفراشی در گردهمایی مدیران مدارس شاهد و معلمان طرح پراکنده شاهد استان اصفهان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش، اجرای طرح درجه بندی مدارس شاهد و ایثارگر در سطح کشور است که طی روزهای آینده اقدام به اعلام مدارس متعالی خواهیم کرد.

وی افزود: هدف از تاسیس مدارس شاهد و ایثارگر، خدمت رسانی به خانواده‌های شاهد و ایثارگر است و مسئولان نباید وظایف خود را در برابر دانش آموزان شاهد و ایثارگر فراموش کنند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدارس شاهد به فرزندان غیر شاهدهم خدمت رسانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: در مدارس شاهد خانواده‌های جانباز، ایثارگر و آزاده نیز می‌توانند تحصیل کنند چرا که معتقدیم تحصیل در این مدارس می‌تواند آرامش را به این قشر از دانش‌آموزان برگرداند.

کفراشی بیان کرد: بعد از راه اندازی سایت سجا، اقدام به رصد کردن وضعیت ثبت نام دانش آموزان و نحوه فعالیت مسئولان در مدارس شاهد و ایثارگر سراسر استان‌ها می‌کنیم به طوری که خوشبختانهه گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اصفهان، محمد حسین کفراشی در گردهمایی مدیران مدارس شاهد و معلمان طرح پراکنده شاهد استان، اظهارکرد: یکی از برنامه های اصلی وزارت آموزش و پرورش، اجرای طرح درجه بندی مدارس شاهد و ایثارگر در سطح کشور است که طی روزهای آینده اقدام به اعلام مدارس متعالی خواهیم کرد.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: هدف از تاسیس مدارس شاهد و ایثارگر، خدمت رسانی به خانواده های شاهد و ایثارگر استو مسئولان نباید وظایف خود را در برابر دانش آموزان شاهد و ایثارگر فراموش کنند.

وی با اشاره به اینکه مدارس شاهد به فرزندان غیر شاهدهم خدمت رسانی می کنند، خاطرنشان کرد: در مدارس شاهد خانواده های جانباز، ایثارگر و آزاده نیز می توانند تحصیل کنند چرا که معتقدیم تحصیل در این مدارس می تواند آرامش را به این قشر از دانش آموزان برگرداند.

کفراشی بیان کرد: بعد از راه اندازی سایت سجا، اقدام به رصد کردن وضعیت ثبت نام دانش آموزان و نحوه فعالیت مسئولان در مدارس شاهد و ایثارگر سراسر استان ها می کنیم به طوری که خوشبختانه آمار ورود ایثارگران به مدارس، ۷۰ درصد بوده است که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۹ هزار مدارس شاهد و ایثارگر هوشمند در کشور وجود دارد، باید به تولید محتوا و آموزش های الکترونیکی به دانش آموزان اهمیت ویژه ای شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش به اجرای طرح پراکنده در مدارس شاهد و ایثارگر در استان های مختلف کشور اشاره کرد و افزود: این طرح از جمله طرح های فراموش شده ای بود که به دنبال احیای آن هستیم و بر همین اساس خوشبختانه در حال حاضر ۲۵ هزار دانش آموز در این طرح شرکت دارند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۹ هزار مدارس شاهد و ایثارگر هوشمند در کشور وجود دارد، باید به تولید محتوا و آموزش‌های الکترونیکی به دانش آموزان اهمیت ویژه‌ای شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش به اجرای طرح پراکنده در مدارس شاهد و ایثارگر در استان‌های مختلف کشور اشاره کرد و افزود: این طرح از جمله طرح های فراموش شده‌ای بود که به دنبال احیای آن هستیم و بر همین اساس خوشبختانه در حال حاضر ۲۵ هزار دانش آموز در این طرح شرکت دارند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: