معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش:

وجود ۳ هزار سالن ورزشی دانش‌آموزی در کشور و ۷۸۰ استخر و سالن نیمه تمام

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: اکنون حدود ۳ هزار سالن ورزشی و استخر دانش‌آموزی در کشور داریم.

به گزارش عیارآنلاین،مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعداد فضاهای ورزشی آموزش و پرورش، اظهار داشت: حدود ۳ هزار فضای ورزشی شامل زمین، مجتمع روباز و سرپوشیده و استخر در آموزش و پرورش وجود دارد.

وی با اشاره به فضاهای نیمه تمام ورزشی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اکنون ۲۳۰ استخر نیمه تمام و ۵۵۰ فضای ورزشی نیمه تمام که سالن ورزشی هستند در سطح آموزش و پرورش وجود دارد که در انتظار هستیم تا گشایشی در حوزه اعتبارات برای تکمیل این فضاها ایجاد شود.

حمیدی با بیان اینکه سازمان‌ها مجاز هستند یک درصد اعتبارات خود را به تربیت بدنی آموزش و پرورش کمک کنند، تصریح کرد: پیش از این آموزش و پرورش از این موضوع بهره‌مند نبود اما اکنون ۳۰ درصد از یک درصد اعتبارات سازمان‌ها را به آموزش و پرورش، ۳۰ درصد به وزارت ورزش و جوانان و ۴۰ درصد مابقی آن توسط خود دستگاه‌ها هزینه می‌شود.

وی افزود: جلسه‌ای در سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشتیم تا این ۳۰ درصد چگونه به آموزش و پرورش تخصیص داده شود و اگر فقط یک درصد از اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش را در حوزه تربیت بدنی هزینه کنیم یک رقم قابل توجهی برای تکمیل فضاهای نیمه تمام خواهد بود که حمایت وزیر آموزش و پرورش و معاون عمرانی وزارتخانه را گرفته‌ایم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر اعتبارات مربوط به سازمان‌ها و یک درصد از اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی هزینه شود، گشایش خوبی در حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش اتفاق خواهد افتاد.

حمیدی با بیان اینکه اکنون حمایت وزارتخانه برای دریافت اعتباری مخصوص اردوگاه دانش‌آموزی چمران رامسر را جذب کرده‌ایم، گفت: قرار است که با تأمین اعتبار لازم، هتل مربوط به این اردوگاه تکمیل شود و اردوگاه چمران تهران که مشکل خوابگاه و رستوران داشت با اعتبار یک میلیارد تومانی از حالت رکود خارج شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: