رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

آموزش و پرورش بسیاری از مربیان پیش‌دبستانی را تغییر وضعیت نداده است

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: شنیده ها حاکیست، آموزش و پرورش فقط مربیان پیش‌ دبستانی را که مدارک مرتبط مانند آموزش ابتدایی و امور تربیتی داشتند تغییر وضعیت داده‌ است و بسیاری از مربیان این مقطع خارج از مدار تغییر وضعیت هستند.

به گزارش عیارآنلاین،سید حسین نقوی حسینی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی درباره ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در این زمینه با اعتراضات بسیاری رو به‌ رو هستیم؛ برای نمونه یکباره به فردی با مدرک کارشناسی ارشد رشته شیمی یا مهندس رایانه دارای سال ها سابقه تدریس در مقاطع راهنمایی و دبیرستان اعلام می‌شود که باید برای تدریس به مقطع ابتدایی برود.

حسینی اضافه کرد: در این شرایط فردی که دبیر بوده و در دبیرستان تدریس می‌کرده است ملزم می‌شود در مقطع ابتدایی تدریس کند؛ این فرد آشنایی با مقطع ندارد و مشکلاتی ایجاد می‌کند که در این زمینه انتقادات و اعتراضات زیادی وجود دارد.

نقوی حسینی درباره نبود معلم در برخی کلاس‌های درس افزود: در مجلس برای تغییر وضعیت مربیان پیش‌دبستانی‌ها به آموزش و پرورش مجوز دادیم که پیش‌دبستانی‌ها را از مدرک کاردانی به بالا با توجه به سوابق و مدرک تحصیلی، تغییر وضعیت دهد و آموزش و پرورش بتواند با حق‌التدریس، کلاس‌های خالی را پر کند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس خاطرنشان کرد: شنیده‌ها حاکیست که آموزش و پرورش فقط مربیان پیش‌ دبستانی را که مدارک مرتبط مانند آموزش ابتدایی و امور تربیتی داشتند، تغییر وضعیت داده‌ است و بسیاری از مربیان پیش‌ دبستانی خارج از مدار تغییر وضعیت هستند که در صورت استفاده از آنها، کلاس‌ها پر می‌شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: