۴ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۴
در گفت و گو با نمایندگان سوال کننده مطرح شد:

فرهادی جهت پاسخگویی به وضعیت جذب هیات علمی دانشگاه‌ها در مجلس حضور می‌یابد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به منظور پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان این هفته در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،محمود نگهبان سلامی در تشریح سوال خود از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به نحوه جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها اشاره کرد وگفت: متأسفانه چند سالی است که روند نزولی در جریان بحث‌های علمی کشور داشته ایم.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با بررسی‌های میدانی که درخصوص کاهش سطح علمی دانشگاه‌ها صورت دادیم متوجه شدیم شیوه جذب در هیأت علمی دانشگاه ها بر اساس ضابطه نبوده و بر اساس رابطه و سلیقه‌ای صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات در مجلس نهم، خاطرنشان کرد: تاکنون چند جلسه پیرامون این مسأله در وزارتخانه و مجلس داشته و تذکرهایی به وزیر داده‌ایم اما موثر واقع نشده است.

سلیمانی: ارائه برنامه های وزارت علوم در خصوص کارگروه خرید برجام در حوزه فناوری

محمد سلیمانی عضو کمیسیون صنایع  و معدن مجلس نیز  در خصوص سوال خود که به نمایندگی از ۳۰ تن دیگر از نمایندگان مجلس است، گفت: طبق برجام کارگروهی تحت عنوان کارگروه خرید پیش‌بینی شده که جهت کنترل خریدهای نرم افزاری و سخت افزاری فناوری ایران فعالیت خواهد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از این رو قرار است در جلسه سوال، از وزیر علوم بخواهیم در خصوص اقدامات وزارتخانه متبوع خود در این بخش توضیحاتی ارائه کند که چه اقداماتی صورت گرفته و چه برنامه ریزی‌هایی شده است تا ایران در حوزه فناوری‌های خود عقب نماند.

فیاضی: وضعیت دانشگاه های غیردولتی در کشور نابسامان است

عبدالوحید فیاضی، سخنگوی کمیسیون آموزش نیز درخصوص سوال خود از فرهادی نیز  گفت: عدم نظارت و کنترل دقیق در توسعه وضعیت فعلی دانشگاه‌های غیردولتی موضوعی است که دغدغه بنده و برخی نمایندگان در حوزه وزارت علوم است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های غیردولتی علیرغم تعداد قابل توجه دانشجویان خود وضعیت نابسامانی در سطح کشور دارند که با وجود تذکرهای متعدد به وزیر، همچنان این موضوع از سوی مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیگیری نمی‌شود./

منبع:خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: