وزیر آموزش و پرورش خبر داد

احتمال تخصیص ردیف استخدامی ویژه مشاغل تخصصی در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان در تامین نیازهای دانش آموزان با نیازهای ویژه استفاده کنیم .

به گزارش عیارآنلاین،علی اصغر فانی در سی امین جلسه شورای سازمان آموزش و پرورش استثنایی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: توسعه مشارکت‌ها یکی از سیاست های جدی آموزش و پرورش در دولت یازدهم است که استفاده از توانمندهای اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس و بهره گیری از ظرفیت خیرین، نهادهای دولتی و غیردولتی می توانند در ذیل این سیاست مورد ارزیابی قرار گیرند.

وی با تاکید بر نقش مشارکتی انجمن های اولیا و مربیان در اداره مدارس ، تصریح کرد : انجمن های اولیا ومربیان به مانند یک وزارتخانه کوچک در دل نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور هستند که نقش مهمی در شکل دهی ذهن و رفتار دانش آموزان و اولیای آنها دارد و آموزش و پرورش درراستای ایفای این نقش مهم در انجمن ها جدیت کامل دارد .

وی آموزش پرسنل شاغل در مدارس استثنایی را مهم خواند و افزود : آموزش و پرورش در نظر دارد با استفاده از فیلم های آموزشی ،‌استفاده از نرم افزارهای ویژه در شبکه ملی رشد و برگزاری دوره‌های ضمن خدمت بتواند خدمات بهتری را برای معلمان این مدارس فراهم کند .

فانی با اشاره به این کمبود نیروی متخصص در مدارس استثنایی کشور ، خاطر نشان کرد : با سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکاتباتی انجام داده ایم تا بتوانیم با تخصیص یک ردیف استخدامی ویژه مشاغل تخصصی ، مشکل کمبود نیروی تخصصی آنها را بر طرف کنیم .

وی با بیان این که موضوع آموزش و رفع نیازهای کودکان با نیازهای ویژه فراتراز وظیفه وزارت آموزش و پرورش است ، تصریح کرد : آموزش و پرورش در راستای رفع نیازهای مختلف این دانش آموزان ، اقدامات مشترکی را با وزارت کار و رفاه اجتماعی انجام داده است و امید است بتوانیم به نتایج خوب و قابل توجهی در این زمینه برسیم .

فانی با تاکید بر اجرای طرح فراگیر تلفیقی در آموزش و پرورش ، عنوان کرد : این طرح به دانش آموزان و اولیای آنها اعتماد به نفس ویژه ای می دهد که تجربیات جهانی ، علمی و دانشگاهی و سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بر آن صحه می گذارد.

براساس گزارش سایت وزارت آموزش و پرورش، وی با انتقاد از موازی کاری در اجرای طرح های مختلف توسط نهادهای مختلف درکشور ، گفت: باید از ظرفیت نهادهای دولتی و غیردولتی در قالب تشکل‌ها در رفع نیاز دانش آموزان با مدارس استثنایی بهره لازم ببریم .

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: