در گفت و گو با نمایندگان سوال کننده مطرح شد:

فانی برای پاسخگویی به وضعیت حقوق معلمان و مدارس فرسوده به مجلس فراخوانده شد

وزیر آموزش و پرورش به منظور پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان این هفته در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،عبدالوحید فیاضی  در تشریح سوال خود از وزیر آموزش وپرورش گفت: طبق ماده ۲۳ قانون برنامه پنجم تعیین تکلیف شد که مدیریت آموزشکده‌های فنی وحرفه‌ای از وزارت آموزش وپرورش جدا شده و به وزارت علوم وتحقیقات واگذار شود.

نماینده نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از این رو بعد از جدا شدن این سازمان از وزارت آموزش باید امکانات و تجهیزات آن نیز تحویل وزارت علوم می شد که هنوز وزارت آموزش بعد از تذکراتی که به وزیر داده ایم، این امر را میسر نکرده است.

عالی: عدم استفاده از معلم های خانم در دبیرستان های مناطق کمتر برخوردار

حلیمه عالی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص موضوع سوال خود از وزیر آموزش و پرورش، گفت: علیرغم وجود معلم های خانم و بیکاری آنها، شاهد هستیم در بسیاری از دبیرستان های دخترانه مناطق محروم به جای معلم خانم از معلم مرد استفاده می شود.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود تذکرات فراوانی که در این خصوص به فانی داده ایم، باز هم به وضعیت استخدامی معلم های خانم در این مناطق رسیدگی نشد از این رو برای تکمیل نظارت، مجبور به سوال از وزیر آموزش شدیم.

غضنفرآبادی: ضرورت پاسخ وزیر به فضای سیاست زده در آموزش و پرورش

موسی غضنفرآبادی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز در خصوص موضوع سوال خود از فانی که به نمایندگی از ۳۰ تن دیگر از نمایندگان است، به خبرنگار خانه ملت، گفت: مقام معظم رهبری بارها فرموده اند که فضای آموزش و پرورش نباید فضایی سیاست زده باشد.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه سیاست وارد عزل و نصب ها در آموزش و پرورش شده است و بر اساس شایسته سالاری این اتفاق نمی افتد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از طرفی رسیدگی به وضعیت حقوق معلم ها و مدارس کلنگی نیز از جمله مسائلی است که وزارت آموزش و پرورش نسبت به آن غفلت ورزیده است.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: