۴ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۳
امید خبر داد

کمبود اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دانشگاه‌ها

معاون وزیر علوم از کمبود اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: بیش از دو و نیم میلیون مترمربع پروژه نیمه‌تمام در دانشگاه‌ها وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین،محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام دانشگاه‌ها گفت: درحال حاضر بیش از دو و نیم میلیون متر مربع، پروژه نیمه تمام در دانشگاه‌ها وجود دارد.

از این مقدار در سال گذشته و امسال کمتر از ۵۰۰ هزار مترمربع به اتمام می‌رسد، این‌ها پروژه‌هایی هستند که بالای ۸۰ درصد پیشرفت داشته‌اند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: بنابراین اگر پروژه جدیدی ایجاد نشود، سال آینده باز دو میلیون مترمربع پروژه نیمه تمام باقی می‌ماند، که برای اتمام این دو میلیون متر مربع، پروژه نیمه تمام، چیزی حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی یادآور شد: خوشبختانه دراین فاصله، برخی از این پروژه‌های نیمه کاره توسط خیرین درحال تکمیل شدن است.

امید درباره مهم‌ترین پیشنهادهای معاونت اداری مالی وزارت علوم برای ارائه در برنامه ششم توسعه گفت:  پشنهادات ما در این زمینه تدوین و ارائه شده است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین پیشنهاد ما، ایجاد تحول در نحوه تامین منابع مالی دانشگاه‌ها است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: تقاضای ما استقلال مالی دانشگاه‌ها است برای اینکه دانشگاه نیاز خود را در بخش شهریه، پژوهش و انتقال فناروی تامین کند و دولت نیز یارانه‌ای را که قرار است به آموزش اختصاص دهد، پرداخت کند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: