قوه قضائیه مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها را ممنوع کرد

معاون وزیر نیرو گفت: به‌دلیل منع استفاده از سوخت مایع از سوی سازمان محیط زیست و مراجع قضایی امکان استفاده از این سوخت وجود ندارد ولی با توجه به اینکه در فصل زمستان تأمین گاز خانگی در اولویت است، نیازمند همکاری برای تأمین کامل سوخت نیروگاه‌ها هستیم.

به گزارش عیارآنلاین،هوشنگ فلاحتیان گفت: همکاری و تعامل بسیار خوبی میان وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای تأمین سوخت مورد نیاز نیروگاهها وجود دارد و خوشبختانه وضع گازرسانی به نیروگاههای کشور مطلوب است و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

معاون وزیر نیرو افزود: وضع گازرسانی به نیروگاههای کشور در شرائط خوبی قرار دارد اما به‌دلیل منع استفاده از سوخت مایع از سوی سازمان محیط زیست و مراجع قضایی امکان استفاده از این سوخت وجود ندارد و با توجه به اینکه در فصل زمستان که شبکه گاز کشور تأمین نیاز بخش خانگی را در اولویت قرار می‌دهد نیازمند همکاری برای تأمین کامل سوخت نیروگاهها هستیم.

وی با اشاره به استفاده از گازوییل و نفت‌کوره در نیروگاهها گفت: استفاده از سوخت گاز در نیروگاهها هم از نظر قیمت و هم از لحاظ زیست‌محیطی به‌نفع ماست اما با سرد شدن هوا میزان گاز دریافتی به‌طور طبیعی کاهش پیدا می‌کند بنابراین با توجه به شرائط در برخی روزها از گازوییل و مازوت در نیروگاهها استفاده می‌شود و امید است که امسال با توجه به پیش‌بینی سازمان مدیریت بحران کشور درباره افزایش سرما بتوانیم برق را در سراسر کشور برای هموطنان تأمین کنیم.

فلاحتیان با بیان اینکه همیشه برای تأمین سوخت نیروگاهها میان وزارتخانه‌های نفت و نیرو تعامل وجود دارد، گفت: قبل از ورود به زمستان برنامه‌ریزیهای لازم صورت می‌گیرد و پیش‌بینی می‌شود چه‌مقدار گاز، گازوییل و یا نفت‌کوره برای نیروگاهها تأمین خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه اوج مصرف را در فصل تابستان بدون مشکل خاصی پشت سر گذاشتیم؛ ضمن اینکه هم‌اکنون تولید برق در کشور با همکاری همه متولیان امر به‌خوبی در حال انجام است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: