بخشی عمده ای از طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده مجلس قابل دفاع نیست / مخالف کلیت طرح هستم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بخشی عمده ای از این طرح قابل دفاع نیست، برخی از اینها ظاهرش مشوق است ولی سنگ بزرگی برای افزایش جمعیت خواهد بود و مشکلات و موانع جدی دارد که خلاف قانون اساسی است.

به گزارش عیارآنلاین،لاله افتخاری دبیرکمیسیون فرهنگی مجلس در رابطه با طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که پس از یک‌ سال مسکوت ماندن در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشکالات قابل تامل مجدداً در دستور کار مجلس قرار گرفت و دوشنبه به رای گذاشته خواهد شد بیان داشت: بخشی عمده ای از این طرح قابل دفاع نیست، برخی از اینها ظاهرش مشوق است ولی سنگ بزرگی برای افزایش جمعیت خواهد بود و مشکلات و موانع جدی دارد که خلاف قانون اساسی است و از لحاظ بودجه، هزینه کلان می برد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با ذکر اینکه بنده با این طرح مخالفت کلی خواهم داشت افزود: در این خصوص نزدیک به ۲۳ مورد پیشنهاداتی برای اصلاحات آن دادم که انجام نشد و اگر جزئیات طرح رای بیاورد، پیشنهادات خودم را قطعا مطرح خواهم کردم.

افتخاری در خصوص موارد دیگر این طرح تصریح کرد: بخشی از اینها مانع است تا مشوق همچون فرزندآوری مطلوب، فاصله گذاری بین فرزندان و مواردی از این قبیل که نهایتا می تواند مانع فرزندآوری بیشتر شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص تاسیس روستا مهدها که به منظور سپردن تربیت نسل آینده به مراکز خصوصی است، خاطرنشان کرد: مادران روستایی آنقدر توانمندی و فضا دارند که خودشان به نگهداری از آنان اقدام کنند و آنطور که حضرت امام خمینی فرمودند: ” یکی از اهداف و نقش های استکبار جهانی آن است که فرزندان را از دامن و آغوش خانواده ها دور کند”.

وی در ادامه افزود: این مهدها تربیت خاص خودشان را دارند و برنامه هایشان متناسب با جمهوری اسلامی نیست و دیکته شده از جاهای دیگر است؛ بنابراین بنده با این هم مخالف هستم.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: