۴ آبا ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰
فرهادی در جمع خبرنگاران:

تعیین تکلیف رؤسای دانشگاه‌های خوارزمی و اصفهان در دستور کار است

وزیر علوم گفت: پرونده رؤسای دانشگاه‌های خوارزمی و اصفهان به زودی در کمیته تعیین رؤسای دانشگاه بررسی می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه افتتاح آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران در رابطه با چگونگی افزایش شهریه دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: افزایش شهریه دانشگاه‌ها تا ۲۵ درصد مصوب شده است و بیشتر از آن قبول نیست و اگر صورت گیرد برخورد می‌شود.

وی افزود:‌ البته افزایش کیفیت در مباحث آموزشی و پژوهشی مورد تأکید است.

فرهادی در رابطه با افزایش کیفیت در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها نیز عنوان کرد:‌ انتخاب پایان‌نامه‌ها و پروژه‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها باید در راستای رفع نیازهای کشور باشد.

وی پیرامون برخی اعتراضات در رابطه با پذیرش دانشجویان در آزمون سراسری گفت: پذیرش دانشجویان بر اساس قانون و دستورالعمل‌ها صورت گرفته است و ضرایبی که در قانون آمده بود اعمال شد که برخی داوطلبان با توجه به این ضرایب به رتبه مورد نظر خود نرسیدند و اعتراض داشتند که اعتراضات به صورت موردی بررسی شد و مشکلی وجود نداشت.

وزیر علوم در ادامه با اشاره به تخصیص اعتباراتی برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها عنوان کرد: بیش از ۵۰ آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه‌ها در حال تجهیز است.

وی افزود: ردیف متمرکزی برای تأمین اعتبار امکانات آزمایشگاهی در نظر گرفتیم به طوریکه ۱۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که تا کنون ۳۰ میلیارد تومان به دانشگاه‌ها تخصیص یافته است.

وزیر علوم در رابطه با چگونگی تعیین تکلیف رؤسای دانشگاه‌های خوارزمی و اصفهان نیز گفت: تعیین تکلیف رؤسای این دو دانشگاه در دستور کار است و به زودی در کمیته تعیین تکلیف رؤسای دانشگاه مطرح می‌شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: