کشف ۱۲هزار تن خشکبار و میوه قاچاق ترانزیتی در ۴ماه

مدیرکل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک کشورمان اعلام کرد:‌ بیش از ۱۲ هزار تن خشکبار و میوه قاچاق ترانزیتی در ۴ماه اخیر کشف شد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا دشتانی گفت، خردادماه امسال قاچاق میوه و خشکبار در ترانزیت گزارش شد، که این موضوع به طور ویژه با گمرکات اجرایی پیگیری شد و اواخر خرداد و اوایل تیرماه این محموله ها در مرز بازرگان کشف شد.

دشتانی افزود در مدت یک هفته ۱۸ محموله قاچاق کشف شد، که شامل گردو، خشکبار و میوه بود که در مدت دو هفته به ۳۷ محموله افزایش یافت.

به گفته این مقام مسئول، با هماهنگی صاحب کالا این محموله‌ها در داخل تخلیه می‌شد، به قصد این که از کشور خارج شود.

دشتانی با بیان این که حجم این کشفیات ۸۱۴ تن بود افزود: به جز مرز بازرگان ۱۶ محموله میوه قاچاق نیز در گمرک جلفا، شهید رجایی و باهنر کشف شد.

مدیرکل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک ایران با بیان اینکه به علت احتمال وجود قاچاق،از تردد ۲۶ کامیون از موارد مشابه همان شرکت حمل و نقل جلوگیری شد، گفت: با اقدامات سخت‌گیرانه مجبور به اخذ ضمانت‌نامه و حتی محدودیت استفاده از بن بیمه شدیم و اگر جلوی این محموله‌ها گرفته نشده بود، طبق برنامه، افراد سودجو قصد داشتند ۶۵۰ کامیون با بیش از ۱۲ هزار تن میوه و خشکبار قاچاق را در ۲ ماه اول تابستان همزمان با ایام ماه مبارک رمضان در داخل توزیع کنند.

وی تأکید کرد: قاچاق این محموله‌ها به طور سازمان‌یافته طراحی شده بود و هنوز هم این جریان ادامه دارد، البته شیوه‌ کار شرکت‌ حمل و نقل و مسیرهای ترانزیتی تغییر می‌ کرد.

مدیرکل دفتر ترانزیت گمرک ایران با بیان اینکه یک ماه پیش نیز محموله قاچاق رصد و پیگیری شد، بیان داشت: این بار ۱۴ کامیون حامل میوه در گمرک شهید رجایی توقیف شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: