۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۰
در 9 ماهه سال 2015 صورت گرفت

کاهش تولید غول‌های فولادی جهان و رشد ۱٫۴ درصدی تولید ایران

در حالی که تولید غول‌های فولادی جهان طی ۹ ماهه سال ۲۰۱۵ با افت ۲٫۵ درصدی همراه بوده است، تولید فولاد ایران در این مدت ۱٫۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش عیارآنلاین،به نقل از ایمیدرو، سردمداران جهانی فولاد همچنان روند کاهشی تولید را در پیش گرفته اند به طوری که میزان تولید این محصول با افت ۲٫۵ درصدی در جهان همراه شده است، در این میان تنها هند در مسیر افزایش تولید فولاد قرار دارد. ایران نیز همچنان رشد تولید را به ثبت می رساند.

گزارش ۹ ماه سال ۲۰۱۵ میلادی انجمن جهانی فولاد نشان می دهد در شرایط کاهش تولید فولاد خام،‌ شرکت‌های ایرانی با تولید ۱۲ میلیون و ۲۳۱ هزار تن،‌ رشد ۱٫۴ درصدی را پشت سر گذاشته اند.

هر چند تولید فولاد خام ایران در ماه سپتامبر نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶٫۴ درصد کاهش داشته است، در ماه سپتامبر تولید فولاد خام ایران به یک میلیون و ۳۳۷ هزار تن رسید.

تا پایان ماه سپتامبر سال جاری میلادی، میزان تولید فولاد خام در ۶۶ کشور عضو انجمن جهانی فولاد، به یک میلیارد و ۲۴۲ میلیون و ۵۰۲ هزار تن رسید که بیش از ۶۲۲ میلیون تن آن، سهم سرزمین اژدهای زرد است. هر چند تولیدکنندگان چینی در ۹ ماه ابتدای سال جاری میلادی تولید این محصول را ۲٫۱ درصد کاهش داده‌اند.

در میان غول های آسیایی، ژاپن با کاهش ۵٫۲ درصدی بیشترین افت تولید را به ثبت رساند و پس از آن کرده جنوبی قرار گرفت که میزان تولید فولاد خام را ۳٫۴ درصد کاهش داد.

ژاپن و کره جنوبی در مدت ۹ ماه سال جاری میلادی به ترتیب ۷۸٫۸ میلیون تن و ۵۱٫۸ میلیون تن از این محصول تولید کردند.

در عین حال، ایالات متحده کاهش ۸٫۶ درصدی را تجربه کرد و در این مدت تنها ۶۰٫۶ میلیون تن فولاد خام تولید کرد.

برزیل نیز با تولید ۲۵٫۲ میلیون تنی، افت ۱٫۲ درصدی را پشت سر گذاشت.

روسیه در میان غول های فولادی کمترین کاهش را تجربه کرد به طوری که با تولید بیش از ۵۳ میلیون تن،‌ تنها ۰٫۵ درصد از تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داد.

میزان کاهش تولید فولاد در خاورمیانه نیز چشمگیر بود که در این میان قطر ۱۱٫۹ درصد و عربستان ۴٫۲ درصد از میزان تولید را کاهش دادند، اما امارات متحده عربی با تولید ۲٫۲ میلیون تن فولاد خام، رشد ۲۹ درصدی را عملی کرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: