نگرانی بخش خصوصی از اجرای بسته سیاستی با توضیحات دولت برطرف شد

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: نگرانی فعالان اقتصادی از بسته رونق اقتصادی به دلیل چگونگی تخصیص منابع تزریقی در این بسته بود که با توضیحات تیم اقتصادی دولت، این نگرانی تا حدودی برطرف شده است.

به گزارش عیارآنلاین،محسن جلال پور شامگاه دوشنبه درحاشیه نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی تشکیل شد، در جمع خبرنگاران، افزود: دولتمردان وعده دادند که بخش مولد اقتصاد را از یاد نبردند.
وی با اشاره به مذاکرت فعالان اقتصادی با تیم اقتصادی دولت در جلسه امشب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، اظهار داشت: آنچه به عنوان سیاستهای تسریع در رشد اقتصادی در قالب بسته رونق از سوی دولت رونمایی شده است، براساس پیشنهادات اتاق بازرگانی و بخش غیردولتی اقتصاد است و البته فکر می کنیم برای یک دوره ۵ ماهه، این بسته یک برنامه خوب است.
وی تصریح کرد: امیدوارم در عمل اجرای بسته به نحوی پیش رود که اقتصاد ایران بتواند ارتقای شاخص های اقتصادی را در کنار حضور سرمایه گذاران خارجی و باز شدن راه برای بنگاهها و شرکت های داخلی و خارجی تجربه کند و اتفاق خاصی در اقتصاد ایران رخ دهد.
به گفته جلال پور، دغدغه ما چگونگی تقسیم منابع مالی در نظر گرفته شده برای اجرای بسته رونق اقتصادی است که واحدهای کوچک و متوسط در اقتصاد بی بهره نمانند که با توضیحات ارائه شده از سوی وزیر اقتصاد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس کل بانک مرکزی باور داریم که تمام تلاش دولت صرف تامین منابع برای بخش مولد اقتصاد و ایجاد فضا برای رونق این بخش است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: